AktualnościMiasto Rzeszów

Rzeszowski Piknik Integracyjny na Powitanie Lata

Rzeszowski Piknik Integracyjny na Powitanie Lata to wyjątkowe rodzinne wydarzenie, które połączy mieszkańców Rzeszowa we wspólnym świętowaniu różnorodności, równości i wzajemnego szacunku. Wydarzenie odbędzie się w środę 24 czerwca 2026 roku w godzinach 10:00-14:00 w Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie przy ul. Księdza Jałowego 9. Wstęp wolny!

W programie wydarzenia znajdą się występy artystyczne, koncert ZoSi Karbowiak z zespołem MIØD, a także warsztaty sensoryczne, strefa integracyjna i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Piknik stworzy przestrzeń do spotkania, wspólnej zabawy i budowania relacji bez barier, w atmosferze otwartości i pozytywnej energii.

To wydarzenie pokazuje, że kultura, sztuka i aktywne uczestnictwo w życiu społecznym są dostępne dla każdego. Razem przywitajmy lato w duchu integracji, empatii i radości!

Wydarzenie sfinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

Dostępność

  • podczas wydarzenia będzie możliwość skorzystania z komfortki i namiotu wyciszeń, a także z toalet dostępnych
  • wydarzenie będzie wspierane przez tłumacza PJM oraz osoby asystujące
  • będzie również możliwość wypożyczenia przenośnych pętli indukcyjnych i słuchawek wyciszających dla niemowląt, dzieci oraz dorosłych
  • wydarzenie odbędzie się w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych
Specjalne potrzeby

Istnieje również możliwość zgłoszenia specjalnych potrzeb. W tym celu prosimy o telefon, sms lub mail:

Justyna Fill
tel.: 516 712 726
mail: dostepnosc@rdk.rzeszow.pl

Dodaj komentarz