Koncert “mUzyczne dialogi Europy” / Концерт «Музичні діалоги Європи»

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na wyjątkowe wydarzenie pod nazwą „mUzyczne dialogi Europy”, podczas którego na jednej scenie wystąpią zaproszeni artyści z Polski oraz Ukrainy. Bezpłatny koncert, którego gwiazdą wieczoru będzie ukraiński duet zimnofalowy The Glass Beads odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia 2022 roku na parkingu przy Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina. Koncert poprzedzą darmowe warsztaty z realizatorami dźwięku dla początkujących muzyków.

Koncert „mUzyczne dialogi Europy” realizowany jest w ramach Letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi, czyli wielkiej akcji wakacyjnej Rzeszowskiego Domu Kultury. Jej nadrzędnym celem jest integracja społeczności polskiej i ukraińskiej poprzez serię bezpłatnych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, które adresowane są do wszystkich mieszkańców miasta Rzeszowa oraz województwa podkarpackiego.

Gwiazdą koncertu będzie ukraiński duet The Glass Beads posiadający na swoim koncie dwa albumy utrzymane w zimnofalowej stylistyce –  „Therapy” oraz najnowszy „Time to Time”, który ukazał się 31 maja 2022 roku. Na scenie pojawią się ponadto: Daydreaming John – działający wcześniej pod pseudonimem JØN multiinstrumentalista i producent z Ukrainy tworzący muzykę z pogranicza rocka, bluesa i hip hopu oraz Syndrom Wojtuś Pan – łączący różne gatunki zespół z Rzeszowa, z którym wystąpi pochodzący z Ukrainy, a mieszkający obecnie w Rzeszowie akordeonista Taras.

Koncerty zostaną poprzedzone warsztatami dla początkujących muzyków. Podczas zajęć prowadzonych przez realizatorów dźwięku Rzeszowskiego Domu Kultury, uczestnicy poznają między innymi tajniki pracy z mikrofonem, zasady komunikacji z realizatorem koncertu, korzystania z monitorów odsłuchowych, a także dowiedzą się w jaki sposób zachowywać się na scenie i jak przygotować się do koncertu, ze szczególnym uwzględnieniem opracowania rideru technicznego dla organizatorów.

Bezpłatny koncert odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia 2022 roku o godzinie 18:30 na parkingu przy Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Paderewskiego 154. Poprzedzające go darmowe warsztaty muzyczne odbędą się o godzinie 11:00, a zapisu na nie dokonać można dzwoniąc pod numer 510 355 747 (między 9 a 12 sierpnia w godzinach 9:00-15:30). Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Działania są współfinansowane z Funduszy Europejskich w ramach Letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi.