32 wokalistów z całego kraju zawalczy o Grand Prix 11. Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”

W dniach 28 – 29 kwietnia 2023 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się
11. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, którego organizatorem jest Rzeszowski Dom Kultury. Pierwszego dnia przeprowadzony zostanie Finał Festiwalu z udziałem zakwalifikowanych wokalistów z całej Polski, natomiast drugiego dnia odbędzie się Koncert Galowy, którego gwiazdą będzie Ania Karwan.

„Piosenka w Meloniku” to cykliczne wydarzenie, które każdego roku skupia środowiska artystyczne z całej Polski. W dotychczasowych dziesięciu edycjach festiwalu wzięło udział łącznie ponad tysiąc uczestników z przeszło trzystu miast, a swoją obecność w roli jurorów lub występujących artystów zaznaczyły znane osobistości sceny i ekranu. Gwiazdami obecnej edycji wydarzenia i członkami festiwalowego Jury są:

  • Ania Karwan – piosenkarka, finalistka siódmej edycji „The Voice of Poland”, laureatka nagrody „Premiery”
    na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, artystka mająca na koncie współpracę z czołówką polskich artystów oraz światowymi kompozytorami muzyki filmowej w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej,
    ma na koncie dwie solowe płyty, z których druga o tytule „Swobodnie” swoją premierę miała miesiąc temu.
  • Robert Janowski – piosenkarz, aktor i prezenter telewizyjny, odtwórca głównej roli w kultowym dziś musicalu „Metro”, zdobywca pięciu nagród Wiktora za osobowość telewizyjną, laureat czterech Telekamer, w tym Złotej Telekamery, juror programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.
  • Kamila Mokrzycka – aktorka, studentka na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych
    w Krakowie, laureatka licznych nagród w konkursach wokalno-aktorskich, w tym „Piosenki w Meloniku”, odtwórczyni głównej roli w musicalu, który w 2011 roku stanowił podwaliny festiwalu „Piosenka w Meloniku”.

W piątek 28 kwietnia 2023 roku o godzinie 10:00 rozpocznie się Finał Festiwalu z udziałem
32 zakwalifikowanych wokalistów z całej Polski, których występy ocenią Robert Janowski, Ania Karwan i Kamila Mokrzycka. Finaliści zostali wyłonieniu przez tegorocznych jurorów w wyniku eliminacji, do których zgłosiła się rekordowa liczba 180 uczestników z 76 miejscowości. Zawalczą oni o Grand Prix w wysokości 5000 zł oraz nagrody przyznawane w trzech kategoriach wiekowych. Wstęp na konkursowe przesłuchania jest bezpłatny.

W sobotę 29 kwietnia 2023 roku o godzinie 18:00 odbędzie się uroczysty Koncert Galowy, w trakcie którego wystąpią wszyscy nagrodzeni laureaci oraz gwiazda wieczoru – Ania Karwan w ramach trasy Swobodnie Electro Tour promującej drugi album artystki. Koncert poprowadzi Robert Janowski, a jego otwarcia dokona swoim występem Natalia Kawszyn – laureatka Grand Prix ubiegłorocznej edycji festiwalu. Informacje o biletach dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

  1. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” jest organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Wojewody Podkarpackiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego. Realizację wydarzenia wspierają Sponsor Główny – Kino Helios, Sponsor – MCDESIGN oraz Partner – Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.