Baranovski i Szczyl zamykają listę artystów sceny live na RE: RZESZÓW FESTIVAL. Znamy już pełen line-up z podziałem na dni.

Pierwsza edycja RE: RZESZÓW FESTIVAL odbędzie się 20-21 sierpnia na Bulwarach nad Wisłokiem. Na dwóch festiwalowych scenach zagra kilkanaście polskich gwiazd muzyki pop, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, a Bulwary zamienią się w Park Świateł. Unikalne połączenie muzyki i światła to znak rozpoznawczy nowego rzeszowskiego festiwalu.

Do ogłoszonych już artystów sceny LIVE takich jak: Brodka, Margaret, Natalia Przybysz, Mrozu, Organek, Fisz Emade Tworzywo, Igo, Arek Kłusowski, Pezet, Zdechły Osa, dołączają Baranovski i Szczyl, zamykając tym samym line-up sceny LIVE.

W sobotę 20 sierpnia swoje koncerty zagrają: Pezet, Mrozu, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Igo oraz Szczyl.

W niedzielę 21 sierpnia usłyszymy: Brodkę, Organka, Margaret, Baranovskiego, Arka Kłusowskiego i Zdechłego Osę.

Na drugiej scenie festiwalu – scenie TANECZNEJ swoje muzyczne wybory zaprezentują dyrektorzy artystyczni – Novika i Baasch, którzy zaprosili do współpracy wielu wspaniałych twórców– kolejne nazwiska line-upu poznamy już 4 lipca.

BARANOVSKI

Za projektem BARANOVSKI stoi 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Wcześniej związany z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka oraz koncerty na najważniejszych festiwalowych scenach w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach. W październiku 2019 premierę miała debiutancka płyta BARANOVSKIEGO „Zbiór, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

W ubiegłym roku triumfy w radiu oraz w internecie święcił kolejny przebojowy singiel BARANOVSKIEGO „Lubię być z nią”. Piosenka dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju. Klip do piosenki zaliczył już ponad 30 milionów wyświetleń i liczba ta cały czas rośnie. W październiku 2021, ukazała się druga płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana “BARANOVSKI 2”. Album ten jeszcze przed premierą pokrył się Złotem.

SZCZYL

Pod pseudonimem SZCZYL kryje się Tymoteusz Rożynek – młody reprezentant sceny rapowej z Gdyni, który niemal z dnia na dzień stał się jednym z najpopularniejszych artystów na rodzimej scenie. SZCZYL to powiew młodości, wrażliwości i nadbałtyckiego luzu.  Stylistyczna różnorodność, wyróżniający się wokal i artystycznie dopracowane teledyski to tylko część elementów, którymi pozytywnie zaskakuje. Jego debiutancka płyta „Polska Floryda” został okrzyknięty jednym z najciekawszych krążków 2021 r.

Rozpoznawalność przyniosły mu takie utwory jak „Druga dekada”,„Banda” i „Toast Toast”, które świetnie zostały przyjęte przez słuchaczy, osiągając milionowe wyświetlenia. Twórczość Szczyla doceniają nie tylko fani, ale także przedstawiciele branży. W tym roku raper zgarnął aż trzy nominacje do najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce Fryderyków. Ma na swoim koncie ma także współprace z takimi gwiazdami jak Tymek, Pezet i Piotr Rogucki.

RE: RZESZÓW FESTIWAL

20-21 sierpnia (sobota i niedziela)

2 DNI RE:LAKSU

Bulwary nad Wisłokiem

Bilety dostępne na Ebilet.pl, Going i Empik Bilety

Bilet jednodniowy od 109 zł, karnety od 169 zł

Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie

Dzieciom od 6 do 12 roku życia przysługują bilety ulgowe.

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelskie