Będą nowe miejsca pracy w Rzeszowie

Firma Sherwin-Williams, amerykański producent farb, emalii, produktów powłokowych i lakierów przemysłowych otwiera w Rzeszowie swoje biuro. W pierwszym etapie zatrudni około 100 osób.

Produkty Sherwin-Williams mają zastosowanie przede wszystkim w przemyśle ciężkim. Co ciekawe, jednym z najbardziej znanym klientów firmy jest globalny producent ciężkiego, profesjonalnego sprzętu budowlanego, firma Caterpillar. Wszystkie jego produkty w charakterystycznych żółto-czarnych barwach pokrywane są właśnie specjalistycznymi produktami powłokowymi firm Sherwin-Williams.

Sherwin-Williams został założony w Cleveland w Stanach Zjednoczonych w 1866 roku. Przedsiębiorstwo produkuje produkty dla branż: lotniczej i kosmicznej, samochodowej, stoczniowej, dysponuje specjalistycznymi seriami produktów dedykowanych do przemysłu ciężkiego ogólnego, przemysłu drzewnego, jak również opakowaniowego. W Polsce przedsiębiorstwo posiada zakład produkcyjny w Głuchowie k. Poznania oraz oddział handlowy w Dębicy.

Teraz jego przedstawiciele podjęli decyzję o utworzeniu w Rzeszowie Shared Service-u, który będzie zatrudniał handlowców i specjalistów ds. obsługi klienta. Rzeszowskie biuro Sherwin-Williams znajdować się będzie w budynku SkyRes przy ul. Warszawskiej. Firma wynajęła w pierwszej fazie 1000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej i planuje zatrudnić 100 osób (praca głównie w języku angielskim, ale również m.in. w hiszpańskim, włoskim, niemieckim) z opcją na dalszy wzrost zatrudnienia. Dzisiaj biuro zostało oficjalnie otwarte.

– Jako administracja staramy się kreować przyjazne warunki do prowadzenia biznesu, o czym świadczy przyznany nam przez Forbes, już po raz czwarty z rzędu, tytuł Business Friendly City. Miejsce, w którym się dzisiaj znajdujemy, to wizytówka Rzeszowa w kontekście nowoczesnych usług dla biznesu. Współpracujemy ze SKYRES w zakresie przyciągania nowych inwestorów z tej branży. Bierzemy także wspólnie udział w wydarzeniach branżowych, takich jak ABSL Summit. Pragnę Państwa zapewnić, że Rzeszów będzie wspierać obecność i rozwój Waszej firmy w każdym aspekcie. Nasza współpraca, w zależności od potrzeb może obejmować employer branding, wspólny udział w wydarzeniach targowych i konferencjach Doing Business with US, CSR, mecenat kulturalny. Z pewnością będziemy się chwalić faktem, że wielki Sherwin-Williams wybrał Rzeszów – powiedział Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa podczas uroczystego otwarcia rzeszowskiego biura firmy.

zdjęcie z nowego biura fimry Sherwin-Williams w Rzeszowie, fot. Adam Lampart,