Budowa nowych chodników w Rzeszowie

Ulica Iwonicka to kolejne miejsce na mapie Rzeszowa, w którym powstaje właśnie nowy chodnik. O jego budowę prosili mieszkańcy, a prezydent Konrad Fijołek zobowiązał się do spełnienia prośby w ramach „kontraktu osiedlowego”.

Od strony bloków spółdzielni mieszkaniowej Projektant, wzdłuż ulicy Iwonickiej prowadzi ciąg pieszo-rowerowy. Po drugiej stronie ulicy szybko powstają jednak kolejne inwestycje mieszkaniowe, a na wysokości ulicy Solińskiej miasto wybudowało żłobek i przedszkole. Nowy chodnik pozwoli do nich bezpiecznie dotrzeć rodzicom i ich pociechom.

– Skorzystają także mieszkańcy nowych budynków, które są tutaj wciąż budowane. Chodnik będzie miał około 200 metrów długości. Zaczyna się na wysokości przystanku autobusowego przy ulicy Korczyńskiej i prowadzi w rejon ulicy Solińskiej – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Inwestycja przy ul. Iwonickiej składa się z dwóch etapów. Poza wspomnianym, nowym chodnikiem to także modernizacja drugiego odcinka, prowadzącego do przedszkola od ulicy Pańskiej. Całość będzie kosztować 262 tysiące złotych. Tegorocznych inwestycji w infrastrukturę pieszą w Rzeszowie jest więcej. To jeszcze m.in. chodniki przy ul. Wieniawskiego (od Św. Rocha do Sulikowskiego), Langiewicza (od przychodni MRUK MED do ul. Miedzianej), Karpińskiego oraz łącznik ulic Architektów i Boya Żeleńskiego.

zdjęcia przedstawia budowę chodnika na ul. Iwonickiej w Rzeszowie, fot.Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa