Cieplej, zdrowiej i oszczędniej w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie

Do końca tego roku potrwa termomodernizacja budynku hali sportowej SP nr 16 przy ul. Bohaterów. Remont nie będzie przeszkadzał nawet w czasie lekcji, a po jego ukończeniu, w szkole ma być cieplej, zdrowiej i taniej jeśli chodzi o ogrzewanie.

– Prace nad dociepleniem hali w Szkole Podstawowej nr 16 idą zgodnie z planem. Remont był konieczny, zwłaszcza, że obiekt ma już swoje lata. Termomodernizacja to nie tylko wyższy komfort termiczny podczas zajęć, ale również znacznie zdrowsze warunki: dzięki nowym materiałom, jest mniejsze ryzyko tworzenia się pleśni – wyjaśnia Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Trwająca od września 2022 roku termomodernizacja polega przede wszystkim na dociepleniu dachu i ścian Sali gimnastycznej. To również montaż nowego systemu wentylacji mechanicznej, który ma zapobiec gromadzeniu się wilgoci i zapewnić znacznie lepszą jakość powietrza w samej hali, jak i towarzyszących jej pomieszczeniach (np. szatniach). Nowe materiały to również lepsza wydajność ogrzewania, więc i niższe jego koszty.

Modernizacja przy SP 16 była o tyle skomplikowana, że najpierw trzeba było pozbyć się starych warstw docieplających. Wszystko przebiegło jednak zgodnie z planem i teraz prace są na zaawansowanym etapie. Całość modernizacji ma potrwać do końca 2023 roku. Koszt tej inwestycji to 1 268 172,15 zł, z czego 656 450 zł pochodzi z rządowej dotacji.

zdjęcie przedstawia termomodernizacje budynku hali sportowej SP nr 16 przy ul. Bohaterów w Rzeszowie, fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa