Darmowa konferencja we WSIiZ pn. „Edukacja otwarta na innowacje. Jak wspierać i rozwijać kwalifikacje oraz umiejętności młodych osób”

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką wdrażania innowacji w dydaktyce, w tym między innymi do nauczycieli szkół na różnych poziomach edukacji, wykładowców akademickich, studentów, uczniów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji edukacyjnych. Podczas konferencji zostaną przedstawione konkretne przykłady i dobre praktyki w zakresie wdrażania innowacji przez różne instytucje mające swoją siedzibę na Podkarpaciu.

W czasie konferencji wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać wystąpień:

– Koordynatorki projektów unijnych z Liceum Ogólnokształcącego nr VI, Pani Anny Morawiec – Susło, która wygłosi prelekcję, w czasie której dowiemy się, jak sfinansować zagraniczne wyjazdy uczniów,

– Pani Beaty Szmuc, Prezeski Zarządu Stowarzyszenia Projektów Międzynarodowych „INPRO” – wystąpienie będzie dotyczyło m. in. warsztatów i spotkań skierowanych do młodzieży oraz wymian młodzieży,

– Pan Piotr Stącel, Starszy specjalista z Działu Projektów i Programów Krajowych i Międzynarodowych Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA, który opowie o inicjatywach i projektach realizowanych przez RARR SA na rzecz młodych osób.

Będzie również możliwość, aby dowiedzieć się, co nas czeka w Nowej perspektywie 2021-2027, jeżeli chodzi o dofinansowanie na innowacje w dydaktyce oraz, co szkoły powinny wiedzieć nt. Unii Europejskiej (wystąpienia poprowadzą Pan Grzegorz Karpiuk, Kierownik Biura Projektów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz Pani Ewa Nowak-Koprowicz, Koordynatorka Europe Direct w Rzeszowie).

Na zakończenie uczestnicy posłuchają, jakie są sposoby nauczania za pomocą gier online (wystąpienie Pani Justyny Żyły, koordynatorki projektu ze strony WSIiZ pn. „Euringlish – English language through European Identity”).

Konferencja pn. „Edukacja otwarta na innowacje – jak wspierać i rozwijać kwalifikacje oraz umiejętności młodych osób”, odbędzie się w dn. 24 lutego 2023 r. w Klubie Akademickim IQ Wyższej Szkoły informatyki i Zarządzania, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie.

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY – wymagana jest wcześniejsza rejestracja – formularz rekrutacyjny dostępny jest TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy!

Organizator zapewnia przerwę kawową oraz zaświadczenie potwierdzające udział w wydarzeniu.