DSV stawia na podkarpacie

DSV – Global Transport and Logistics rozpoczęło operacje w nowym terminalu drobnicowym w Rzeszowie. Operator logistyczny wzmacnia tym samym swoją obecność w regionie podkarpackim i zwiększa do 12 własną bazę terminali w kraju. To pierwszy projekt zrealizowany w ramach pięcioletniego programu inwestycji DSV w Polsce, który stanowi początek kolejnego rozdziału w ponad 20-letniej historii związków firmy z Podkarpaciem.

Uruchomiony z początkiem stycznia obiekt został zaprojektowany z myślą o potrzebach lokalnych podmiotów. Na łącznej powierzchni 2600 mkw. realizowane są działania z zakresu organizacji drogowego transportu drobnicowego, jak i magazynowania. Obiekt pełni także funkcję cross-dock, z którego korzystanie pozwala na eliminację etapu magazynowania produktów i ich kompletacji w procesie dystrybucji.

W ramach rozwoju lokalizacji, z myślą o importerach i eksporterach z Polski oraz Ukrainy, na terenie obiektu powstanie docelowo również Magazyn Czasowego Składowania. To specjalny rodzaj magazynu, w którym możliwe jest przechowywanie towarów jeszcze zanim zostaną ukończone wszystkie formalności celne.

DSV jest związane z Rzeszowem i Doliną Lotniczą od ponad 20 lat. Uruchomienie nowego terminala jest kolejnym rozdziałem w naszej wspólnej historii – opowiada Łukasz Sujka, Branch Manager w DSV – Wierzymy, że dostęp do światowej klasy usług spedycji drogowej jest dziś jednym z elementów budowy przewagi konkurencyjnej zarówno dla biznesu, jak i całych regionów.

Chcemy dzielić się naszą wiedzą i know-how z lokalnymi partnerami oraz wspierać ich w drodze do

realizacji ich celów. Stolica podkarpacia od lat jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce i stanowi koło zamachowe dla wzrostu gospodarczego całego regionu.

Rzeszów i lokalna strefa ekonomiczna przyciągają coraz większą liczbę inwestycji, dzięki którym udział województwa w polskim eksporcie stale rośnie. Inwestycja DSV w nowy terminal drobnicowy jeszcze mocniej powiąże aglomerację rzeszowską oraz region z krajową, europejską i globalną siecią połączeń logistycznych, co dodatkowo ułatwi lokalnym firmom i przedsiębiorcom realizację ich celów biznesowych. Ponadto jest to także pierwszy projekt, który został ukończony przez operatora w ramach jego największego dotychczas programu inwestycji w Polsce.

Na podstawie informacji Piotra Krynickiego