Godzina dla Ziemi WWF – razem zgaśmy światło dla planety!

Zapraszamy mieszkańców Rzeszowa do udziału w promującej ideę ochrony środowiska akcji Godzina dla Ziemi WWF, która odbędzie się 26 marca 2022 o godz. 20:30.

Godzina dla Ziemi WWF to akcja, która obchodzona jest na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety, na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF jest poświęcona walce ze zmianą klimatu. Skutki zmiany klimatu to największe zagrożenie z jakim obecnie mierzy się ludzkość. Ekstremalne zjawiska pogodowe zdarzają się częściej i są coraz bardziej destrukcyjne. W Polsce to pojawiająca się co roku susza rolnicza, huraganowe wiatry, deszcze nawalne i fale upałów. Co roku w wyniku ekstremalnych zjawisk pogodowych tracimy przynajmniej 9 miliardów złotych i z roku na rok straty finansowe są coraz wyższe. W innych częściach świata to ekstremalne susze, huragany, powodzie błyskawiczne czy podtopienia, będące efektem podnoszenia się poziomu mórz i oceanów. Każdy z nas może podjąć działania na rzecz klimatu. Potrzebne są jednak natychmiastowe, zdecydowane kroki. Zróbmy je razem!

W sobotę 26 marca o godz. 20:30 w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu. Zachęcamy mieszkańców Rzeszowa do dołączenia do akcji i wyłączenia świateł na symboliczną godzinę.

Wspólnie dołączmy do tysięcy miejscowości i milionów ludzi, którzy w tym roku już po raz jedenasty pokażą światu, że działając razem możemy dać impuls do rzeczywistych zmian na lepsze.