I Ogólnopolski Miting Frame Running w Rzeszowie

Miasto Rzeszów
oraz
UKS Szóstka Rzeszów
Zapraszają na
I Ogólnopolski Mityng
Frame Running w Rzeszowie

odbywające się na stadionie RESOVIA
Trening zawodników: 9 września 2022r. od godziny 15:00

Mityng: 10-11 września od godziny 10:00

Miejsce: Stadion RESOVIA
ul. Wyspiańskiego 22, Rzeszów


—————————————
Miasto Rzeszów oraz UKS Szóstka Rzeszów zapraszają kibiców na mityng para sportowców – biegania na trójkołowym mobilerze. Każdy kto jeszcze nie miał okazji widzieć  tej dyscypliny Frame Running będzie miał niebywałą okazję odkryć ją i kibicować zawodnikom rywalizującym na Stadionie Rzeszowskiej Resovi – na żywo. Już w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę zawodnicy będą zmagać się z dystansami od 60m po aż 1500m.

Młodzi utalentowani sportowcy z całej Polski, Litwy i Węgier serdecznie zapraszają na uroczyste rozpoczęcie już w najbliższą sobotę (10 września 2022r.), na godzinę 10:00.

Organizacja  I Ogólnopolskiego Mitingu Frame Running to nowatorskie przedsięwzięcie. Do tej pory nie było takiego wydarzenia w Polsce. Wszystkie do tej pory organizowane zawody i imprezy obejmowały wyłącznie osoby z niepełnosprawnością, które kwalifikowały się do klasyfikacji CPISA. Jesteśmy jedyną sekcją i pionierami tej konkurencji paralekkoatletycznej na podkarpaciu. Doceniając możliwości tego sporu i korzyści dla odbiorcy chcemy     go popularyzować. Dzięki FR osoby, z dysfunkcjami, które mają  zaburzoną równowagę i mobilność (np. porażeniem mózgowym, dystrofią mięśniową, chorobą Parkinsona, spastycznością i innymi) mogą chodzić i biegać  o własnych siłach. Sportowcy używają tzw. ramy do biegania z trzema kołami, siodełkiem i podpora na tułów, bez pedałów. Wprawiając ją w ruch balansowaniem ciałem i odpychają się od podłoża nogami. Wiemy, że w Polsce z tej formy spędzania wolnego czasu i sportu korzystają osoby z różnoraką niepełnosprawnością – nie tylko z uszkodzeniami CUN. Dlatego chcemy aby wszyscy spotkali się w duchu sportowej rywalizacji.