Inwestycja drogowa na osiedlu Staromieście w Rzeszowie

Przebudowany i rozbudowany zostanie prawie półkilometrowy odcinek ulicy Welca, od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym.

Część tej ulicy powstała przed ponad dwudziestu laty. Przez długi czas nie była wykorzystywana. W ostatnich latach północna część rzeszowskiego osiedla Staromieście stało się bardzo atrakcyjnym inwestycyjnie terenem. Powstaje tam głównie zabudowa mieszkaniowa, zarówno ta jednorodzinna jak i wielorodzinna. Dlatego też konieczna jest rozbudowa starej drogi i kontynuacja jej budowy. Dokumentacja tej inwestycji jest już gotowa, przetarg na wybór wykonawcy zostanie ogłoszony już niedługo.

Zakres prac obejmie m.in. budowę nowej nawierzchni jezdni o szerokości 7 metrów, budowę chodników (2 m szerokości) i obustronnych ścieżek rowerowych (2,5 m szerokości) a także zatok autobusowych. Ponadto częścią zadania będzie także oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej.

Firma, która zajmie się rozbudową ulicy Welca zostanie wybrana wiosną tego roku. Na wykonanie inwestycji będzie miała 12 miesięcy od daty podpisania umowy.