Kampania społeczna „Jestem swoim Liderem – Ty bądź swoim”

Fundacja ,,APROBATA’’ we współpracy z Urzędem Miasta Rzeszowa rozpoczyna kampanię społeczną pod hasłem „Jestem swoim Liderem – Ty bądź swoim”.

Kampania „Jestem swoim Liderem – Ty bądź swoim” jest odpowiedzą na międzynarodowy ruch działający przeciw dyskryminacji i uprzedmiotowieniu osób z niepełnosprawnościami pod nazwą „Inspiration porn”.

W ramach kampanii społecznej powstaną filmy, z udziałem Liderów reprezentujących różne niepełnosprawności, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach i wewnętrznej potrzebie samorealizacji jako człowieka, a nie w wyniku niepełnosprawności. Dodatkowo, zostaną stworzone broszury edukacyjne i informacyjne, które będą dostępne w przestrzeni publicznej.

W ramach Kampanii „Jestem swoim Liderem -Ty bądź swoim”, odbędzie się II edycja Plebiscytu Rzeszowscy Siłacze, to MY! Do udziału w Plebiscycie serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta Rzeszowa w tym dzieci i dorosłych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, którzy pragną zaprezentować swoje pasje, zainteresowania oraz hobby.

Na zakończenie, zostaną zorganizowane warsztaty: Na pierwszy rzut oka – widzisz różnicę? Z udziałem Liderów kampanii, podczas których będzie można wziąć udział w panelu dyskusyjnym na temat aspektów życia osób z niepełnosprawnościami oraz w prezentacji wspierającej komunikację – savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://fundacjaaprobata.ippez.pl/index.php/kampania-spoleczna-jestem-swoim-liderem-ty-badz-swoim/

Zachęcamy wszystkich Mieszkańców Rzeszowa do czynnego udziału w kampanii!

Grafika promująca kampanię społeczną “Jestem swoim Liderem – Ty bądź swoim”