Kolejna zielona przestrzeń w Rzeszowie

Na os. Przybyszówka, przy ul. Dębickiej  wybudowany zostanie rodzinny mini park. Jest to kolejna zielona inwestycja wybrana przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Park powstanie w sąsiedztwie znajdującego się przy ul. Dębickiej placu zabaw. Istniejąca zieleń zostanie wzbogacona o nasadzenia dodatkowych drzew, krzewów, róż, traw ozdobnych i łąki kwietnej. Na terenie parku pojawi się piaskownica modułowa, strefa wypoczynku z leżakami oraz miejsce biwakowe ze stolikami i krzesłami. Przestrzeń zostanie doświetlona przy wykorzystaniu lamp solarnych, powstaną także alejki spacerowe.

Umowa z wykonawcą jest już podpisana, park będzie gotowy za trzy miesiące. Koszt realizacji tej inwestycji to prawie 299 tys. zł.

Zielona przestrzeń na os. Przybyszówka wybrana została do realizacji przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Mini park na os. Przybyszówka jest kolejną tego typu inwestycją realizowaną w Rzeszowie. W ubiegłym roku ogrody kieszonkowe powstały m.in. na os. Nowe Miasto, przy al. Sikorskiego, przy ul. Kurpiowskiej. W tym, oprócz ul. Dębickiej, ogród kieszonkowy powstanie przy ul. Sportowej.

Wizualizacja projektu rodzinnego mini parku w Rzeszowie