Kolejne inwestycje wybrane przez rzeszowian do realizacji

Projekt budowy nowych miejsc postojowych, zgłoszony przez mieszkańców osiedla 1000-lecia do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, zdobył 1146 głosów. Inwestycja będzie gotowa na przełomie lata i jesieni. Ogłoszony został także przetarg na modernizację stadionu Grunwaldu Budziwój.

W ramach RBO 2023 do rozdysponowania na inwestycje i projekty zgłoszone przez mieszkańców było 9 mln zł. Rzeszowianie oddali ponad 74 tysiące głosów, wybierając 36 projektów, które w tym roku będą realizowane. Pierwsze z inwestycji są już po przetargach – wybrane zostały firmy, które wskazane przez mieszkańców propozycje wykonają.

Jednym z takich zadań jest budowa mini parku rodzinnego przy ul. Dębickiej na osiedlu Przybyszówka, które zdobyło ponad 850 głosów. W parku pojawi się piaskownica modułowa, strefa wypoczynku z leżakami, miejsce biwakowe ze stolikami i krzesłami, wybudowane zostaną także alejki spacerowe. Umowa została już podpisana.

Kolejne z zadań, które jest już po wyborze wykonawcy to m.in. budowa placu zabaw w rejonie górki saneczkowej na os. Baranówka, która zdobyła 1777 głosów. Nowy plac będzie się składał z dużych, wielofunkcyjnych urządzeń zabawowych, m.in. z wysokiej na sześć metrów wieży ze zjeżdżalnią i tyrolki. Po przetargu jest już także zadanie na os. Króla Augusta – budowa strefy wypoczynku i rekreacji (672 głosy). Na działkach przy ul. Sportowej powstaną m.in. nowe rabaty z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, zasadzone zostaną m.in. róże w wielu odmianach kolorystycznych i drzewa. Wybudowane zostaną ścieżki, które będą połączone z osiedlowymi drogami.

Ogłoszone zostały już kolejne przetargi na zadania wybrane przez rzeszowian. Jedno z nich to kontynuacja budowy parkingu przy ulicach Husarskiej i Kosynierów. To zadanie do RBO zgłosili mieszkańcy osiedla 1000-lecia. Zdobyło ono aż 1146 głosów. Nowych 18 miejsc postojowych będzie gotowe na przełomie lata i jesieni tego roku. Trwa już także przetarg na poprawę infrastruktury stadionu Grunwald Budziwój (2345 głosów). To zadanie ma polegać na budowie piłkochwytów o długości 104,40 m. Mają one powstać po wschodniej stronie boiska. Wybrana w przetargu firma będzie miała 120 dni na wykonanie tego zadania.