Kolejny etap modernizacji budynku OSP Biała

W tym roku dokończona zostanie modernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Urząd Miasta Rzeszowa czeka już na oferty od firm zainteresowanych tym zadaniem.

Przetarg na tegoroczny etap prac został już ogłoszony, oferty można składać do 1 sierpnia. Zadaniem wykonawcy będzie przygotować dokumentację robót i kompleksowo je wykonać. Prace obejmą adaptację istniejącego, nieużytkowego poddasza na potrzeby świetlicy i magazynu sprzętu. Wybudowane zostaną schody, toalety, aneks kuchenny i suszarnia węży. Dach oraz fundamenty budynku mają być ocieplone, przewidziano także rozbudowę instalacji ogrzewania. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

OSP Biała mieści się w budynku parterowym, wolnostojącym przy ul. kard. Karola Wojtyły 299. Obecnie układ funkcjonalny budynku składa się z dwóch hal garażowych oraz zaplecza higieniczno-sanitarnego, kuchennego i socjalnego.

W poprzednim etapie zmodernizowane zostały garaże, zamontowano także nowy system ogrzewania, zasilany ekologicznym piecem gazowym. Odnowiono także sanitariaty i pomieszczenie gospodarcze. W przyszłości OSP udostępni część swojego placu na parking, który będzie służył m.in. gościom domu kultury i szkoły.