Koncert w Filharmonii Podkarpackiej “Poległym w obronie Ukrainy”

W Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie  odbędzie się koncert „Poległym w obronie Ukrainy” gościnnie wystąpią połączone zespoły: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Chór bydgoskiej Akademii Muzycznej, oraz niemiecki chór Singakademie z Frankfurtu.

Głęboka wymowa średniowiecznej sekwencji Stabat Mater sprawiła, że była i jest niewyczerpanym źródłem inspiracji. Antonin Dvořák do komponowania Stabat Mater skłoniły bolesne doświadczenia śmierci swoich dzieci. Stworzył najbardziej rozbudowane opracowanie Maryjnego hymnu w całej muzycznej literaturze – pełne skupienia, czułości, o kontemplacyjnym charakterze.

Koncert poświęcony pamięci ofiar wojny w Ukrainie, w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia o godz. 17.00 . Będzie to trzeci koncert, po Bydgoszczy i Frankfurcie nad Odrą, w ramach wspólnej trasy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej z zaprzyjaźnionym Chórem Singakademie Frankfurt, oraz  Chórem Kameralnym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i solistami.

Więcej szczegółów na stronie : https://filharmonia.rzeszow.pl/produkt/poleglym-w-obronie-ukariny-koncert-filharmonii-pomorskiej/

plakat promujący koncert “Poległym w obronie Ukrainy”

Załączniki: