Mini park na os. Przybyszówka w Rzeszowie gotowy

Zielony teren rekreacyjny powstał przy ul. Dębickiej, w sąsiedztwie placu zabaw. Inwestycja została wybrana do realizacji przez mieszkańców, w ramach ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Podobnie jak w ubiegłym roku, także i w tym w Rzeszowie tworzone są nowe zielone miejsca rekreacji i wypoczynku. Na 2023 rok zaplanowano m.in. kontynuację budowy parku przy ul. Błogosławionej Karoliny, stworzenie Parku dla Seniorów przy ul. Staszica, mini parków przy ul. Sportowej i przy ul. Dębickiej, stref zabaw dla najmłodszych przy ul. Myśliwskiej i Starzyńskiego.

Inwestycja przy ul. Dębickiej na os. Przybyszówka jest już gotowa. Posadzone zostały tam nowe drzewa, krzewy, róże, trawy ozdobne. Utworzona została także łąka kwietna. Częścią zadania był także montaż piaskownicy modułowej, stworzenie strefy wypoczynku z leżakami oraz miejsca biwakowego ze stolikami i krzesłami. Przestrzeń została doświetlona lampami solarnymi, wybudowano także alejki spacerowe. Koszt realizacji tej inwestycji to prawie 299 tys. zł.

zielony teren rekreacyjny przy ul. Dębickiej w Rzeszowie, fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa