AktualnościMiasto Rzeszów

Nowe rozwiązanie dla poprawy ruchu na osiedlu Słocina

Na osiedlu Słocina w Rzeszowie powstaną dwa nowe mini-ronda. Ich montaż rozpocznie się w najbliższy piątek wieczorem.

Wprowadzenie takich rozwiązań jak mini-rondo to efekt rozmów władz Rzeszowa z przedstawicielami rady osiedla Słocina, dotyczących poprawy komunikacji na dwóch skrzyżowaniach. Pierwsze z nich to skrzyżowaniu ulic: Słocińskiej, Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Wielkopolskich oraz Powstańców Śląskich, drugie znajduje się u zbiegu ulic Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich, w rejonie kościoła.

Mini-ronda będą z gotowych elementów, które zostaną przytwierdzone do podłoża. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Rzeszowie, ale stosowane już w innych, nie tylko polskich miastach. – Te ronda wprowadzamy testowo. Będziemy oobserwować jak wpłynęły na ruch, zbierać opinie od mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Montaż pierwszego z rond (skrzyżowanie Słocińskiej, Rocha, Wieniawskiego, Powstańców Wielkopolskich oraz Powstańców Śląskich) oraz nowego oznakowania rozpocznie się w piątek, 12 czerwca, o godz. 21. Skrzyżowanie będzie wtedy przejezdne, ruch na nim będzie kierowany ręcznie.

Montaż drugiego z mini rond (na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego i Powstańców Wielkopolskich) rozpocznie się w sobotę o godz. 21. Także w tym przypadku ruch będzie kierowany ręcznie.

Nowa organizacja ruchu na obydwu skrzyżowaniach zacznie obowiązywać po całkowitym zakończeniu prac.

Dodaj komentarz