Nowy festiwal RE:

W Rzeszowskich Piwnicach 20 kwietnia odbyła się konferencja prasowa, podczas której zapowiedziano nową imprezę muzyczną, letni RE:Rzeszów Festival. Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Agora SA, Gazeta Wyborcza i miasto Rzeszów. Nie można pominąć zaangażowania Estrady Rzeszowskiej, Stowarzyszenia ZAiKS oraz sponsora – Perła Browary Lubelskie. W konferencji tej udział wzięli: Konrad Fijołek – prezydent miasta, Anna Pruszyńska i Jacek Żmiczerewski – przedstawiciele Agory, Margaret – artystka sceny Live, Novika – artystka sceny tanecznej. Zapewniali, że 20 i 21 sierpnia tego roku czeka na rzeszowskich bulwarach – nie tylko mieszkańców miasta – wspaniała i niepowtarzalna zabawa.

RE:Rzeszów Festival to nowy, jedyny tego typu w Polsce rozświetlony letni festiwal. Będą to dwa dni relaksu. Na dwóch scenach wystąpi kilkanaście czołowych polskich gwiazd estrady. Będziemy świadkami unikatowego połączenia muzyki i światła. Ten nowy festiwal, którego pierwszymi, tegorocznymi gwiazdami będą między innymi: Brodka, Margaret, Novika, Pezet, OSA. Całe to artystyczne przedsięwzięcie ma ambicję, aby stać się nową ikoną Rzeszowa.

Letnie festiwale muzyczne to kulturowy fenomen. Przyciągają wielotysięczne tłumy, kreują trendy. Stają się jedną z ulubionych form wakacyjnego spędzania czasu. Jest to wydarzenie pełne energii, pozytywnych emocji i inspiracji. Przez owe dwa dni bulwary będą rozbrzmiewały muzyką największych gwiazd: popu, alternatywy, hip hopu, rocka i elektroniki. Całość będzie rozświetlona przez park światła. W naszym regionie czegoś takiego jeszcze nie ma. Dlatego ten nowy festiwal powinien ściągnąć do Rzeszowa fanów dobrej muzyki z całego kraju. Taki właśnie ma być RE:Rzeszów Festival.

Dyrektorzy Agory, jednej z największych i najbardziej znanych spółek medialnych w Polsce, sugerowali, że unikatowość imprezy polega na niezwykłej kompilacji fantastycznych koncertów i nowatorskich projektów wizualnych. Zamierzają stworzyć coś w rodzaju dwudniowego pikniku z muzyką i światłem dla całych rodzin i wszystkich, którzy kochają muzykę i szukają doznań na najwyższym poziomie. Festiwal będzie zatem najładniejszym wizualnie zjawiskiem artystycznym na Podkarpaciu, a może w całej Polsce. Służyć temu będą świetlne instalacje, neony, wizualne totemy. Zachwycające dorosłych i milusińskich.

Skąd pojawił się skrót RE? Kojarzy się z Resovią, zaczynaniem od nowa, relaksem, relacjami, regeneracją. I o tym wszystkim ma być ta impreza. Zapowiedź brzmi zachęcająco. Zatem z dużym zainteresowaniem oczekiwać będziemy na ów sierpniowy weekend, podczas którego nad Wisłokiem królować będą: muzyka, taniec i gra świateł.

Sprzedaż biletów i karnetów na RE:Rzeszów Festival już ruszyła. Można je nabywać także za pośrednictwem internetowych bileterii: ebilet.pl, GOING, EMPIK Bilety. Dzieci do lat 5 wchodzą bezpłatnie. Bilet jednorazowy kosztuje od 79 zł, karnety od 129 zł.

Krystyna Małecka