Ogólnopolski Festiwal „Piosenka w Meloniku” – Gwiazdą wieczoru Ania Karwan

W dniach 28 – 29 kwietnia 2023 roku w Rzeszowie odbędzie się 11. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, podczas którego wokalistów z całej Polski oceniać będą Robert Janowski, Ania Karwan oraz Kamila Mokrzycka. W dniu 20 marca wystartowała sprzedaż biletów na Koncert Galowy wydarzenia, podczas którego wystąpią wszyscy nagrodzeni laureaci oraz muzyczna gwiazda wieczoru – Ania Karwan w ramach trasy Swobodnie Electro Tour.

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na Koncert Galowy z udziałem laureatów oraz gwiazd tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”. Wyjątkowe widowisko artystyczne, które poprowadzi Robert Janowski odbędzie się w sobotę 29 kwietnia 2023 roku
o godzinie 18:00 w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83. Bilety
w cenie 100 zł dostępne są do nabycia: internetowo na stronie www.rdk.rzeszow.pl oraz stacjonarnie w siedzibie Rzeszowskiego Domu Kultury przy ul. Staromiejskiej 43a (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00).

Główną atrakcją wydarzenia będzie koncert Ani Karwan w ramach trasy Swobodnie Electro Tour promującej drugi album artystki. „Swobodnie”, bo taki tytuł nosi płyta, to odzwierciedlenie transformacji i rozwoju artystki w trakcie pandemii. Po latach spędzonych na scenie, Ania pozwoliła sobie na podjęcie ryzyka, odrzucenie lęku i przemówienie w pełni autorskim głosem, zarówno w warstwie tekstowej, jak i kompozycyjnej. Kompozycje stworzone wraz z Piotrem Bogutynem oraz szczere, poetyckie teksty to nowa odsłona artystki.

Ania Karwan jest obecna na polskiej scenie muzycznej od kilkunastu lat, współpracuje
z czołówką polskich artystów, jak również ze światowymi kompozytorami muzyki filmowej w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. Zwyciężczyni konkursu Premiery 56. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Szerszej publiczności dała poznać się podczas VII edycji programu „The Voice of Poland”, w którym dotarła do ścisłego finału. Występ Ani Karwan został dostrzeżony przez twórców programu, zajmując wysokie miejsce w prestiżowym międzynarodowym zestawieniu TOP TEN GLOBAL VOICE.

  1. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” jest organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Wojewody Podkarpackiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego. Realizację wydarzenia wspierają: Sponsor Główny – Kino Helios, Sponsor – MCDESIGN oraz Partner – Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Plakat promujący wydarzenie
Ania Karwan