Ogólnopolskie spotkanie obieżyświatów, trampów i turystów

Organizatorzy wydarzenia zapraszają na najstarszą i jedną z najbardziej renomowanych imprez podróżniczych w Polsce, czyli na Ogólnopolskie Spotkanie Obieżyświatów, Trampów i Turystów (OSOTT).

– OSOTT 2022 odbędzie się po raz 38! i będzie realizowany w trybie hybrydowym.


W dniach od 11 do 20 listopada będzie można obejrzeć bezpłatnie i bez logowania za pośrednictwem Internetu (adres: https://osott-travenalia2022.travelbit.pl) 35 prezentacji. Tydzień czasu pozwoli na obejrzenie tych, które uznacie za interesujące.

Z kolei w dniu 20 listopada zainteresowane osoby spotykają się w Rzeszowie w sali konferencyjnej hotelu Bristol (zlokalizowanej w Rynku, w sercu miasta) gdzie będzie można „na żywo” obejrzeć 7 pokazów. Udział także bezpłatny z tym, że koniecznym jest wcześniejsza rejestracja na adres zapisy.osott@gmail.com W przypadku wolnych miejsc będzie możliwość wstępu bez uprzedniej rejestracji, ale pierwszeństwo będą miały osoby zarejestrowane.

Wszystkie informacje dostępne są w serwisie https://osott-travenalia2022.travelbit.pl

Program części tradycyjnej (hotel Bristol, Rzeszów) 20 listopada (niedziela)

13:30 – 15:30 Pokazy: Z Rzeszowa w świat

  • Motorem przez tajemniczą Rumunię – Paweł Kosturek
  • Norwegia – zimowe przejście Hardangervida (największy płaskowyż w Europie) – Łukasz Łagożny
  • Islandia latem czy zimą – Jarek Cupryś
  • Polski zimowy himalaizm – Kirgistan – Maciej Bedrejczuk
  • Wyspy Zielonego Przylądka – Gosia i Darek Lechowicz (blog „Bez skarpetek”), Maciej Brożyna

15:30 – 17:30 Warsztaty podróżnicze Rafała Króla

  • Praktyczne informacje o tym jak przygotować się do podróży w każdym klimacie i do każdego zakątka Ziemi (ubiór, sprzęt, żywność, najczęściej popełniane błędy)

17:30 – 19:30 Podróże i wyprawy Moniki Witkowskiej

  • Opowieści o podróżach trampingowych a także o zdobywaniu najwyższych szczytów naszej planety oraz o niezwykłych rejsach pod żaglami.

– Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że takiej dawki podróżniczych opowieści, ale również warsztatów traktujących o wszystkich aspektach podróżowania przybili goście nie znajdą na żadnej imprezie w Polsce. A dodatkowo, wszystko to bezpłatnie!

Grafika promująca wydarzenie pn. OSOTT 2022

Plakat promujący wydarzenie pn. OSOTT 2022