Pierwsze Urodziny Pływalni Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Matuszaka

Pierwsze urodziny basenu to wyjątkowa okazja do świętowania i cieszenia się z nowego obiektu Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jakim jest Kryta Pływalnia przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Jest to jeden z najnowocześniejszych kompleksów tego typu w Europie. To miejsce, gdzie stworzono odpowiednie warunki do rozwoju sportów pływackich w Rzeszowie oraz całym województwie podkarpackim. Codziennie trenują tu setki sportowców z wielu rzeszowskich klubów, z obiektu korzystają kadry skoczków seniorów i juniorów oraz goście zza granicy.

Cała infrastruktura służy do celów treningowych dyscyplin takich jak: skoki do wody, pływanie, piłka wodna, nurkowanie. Na co dzień miejsce to udostępnione jest również indywidualnym klientom, dla których zawsze przygotowane są 2 wolne tory.

Pływalnia przy ul. Matuszczaka w pierwszym roku swojej działalności była areną zmagań sportowych na najwyższym poziomie. Odbyły się m.in. Letnie i Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody, zawody z cyklu Grand Prix, podsumowanie zmagań pływackich w ramach Ligi Podkarpackiej oraz wiele innych wydarzeń, które dostarczyły niezapomnianych emocji i wrażeń – nie tylko zawodnikom, ale także a może przede wszystkich widzom. Zorganizowaliśmy także inne imprezy sportowe m.in. Ferie z Matuszczakiem, Dzień Dziecka czy pokazy ratownictwa wodnego dla uczniów szkół podstawowych.

Wspaniałych wrażeń dostarczyły Igrzyska Europejskie a widowiskowa rywalizacja najlepszych skoczków stworzyła niezapomniane i emocjonujące wydarzenie sportowe.

Mieliśmy na pływalni nietypowych gości – ekipę filmową, odwiedzili nas influenserzy a także testowano drony podwodne.

To był ROK pełen emocji i rywalizacji sportowej a także wytężonej pracy, tak aby Pływalnia ROSIR przy ul. Matuszczaka była miejscem przyjaznym dla zawodników, trenerów i klientów indywidualnych.

Zapraszamy do świętowania z nami Pierwszych Urodzin. Z tej okazji przygotowaliśmy 2-dniowe wydarzenie sportowe.  Świętowanie rozpoczniemy 25 listopada o godz. 16.00 w programie m.in. pokaz triatlonu, mecz piłki wodnej, pokaz pływacki oraz pokaz skoków do wody. Natomiast w niedzielę 26 listopada w godzinach 9.00 – 14.00 na pływalni odbędzie się Maraton Pływacki z Sercem.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia zamieszczonymi na plakacie lub na stronie https://www.facebook.com/p/Basen-przy-ul-Matuszczaka-w-Rzeszowie-100088167305999/