Plac zabaw na os. Baranówka w Rzeszowie będzie rozbudowany

Nowymi elementami znajdującego się przy ul. Starzyńskiego placu będą duże, wielofunkcyjne urządzenia zabawowe, takie jak np. wysoka na sześć metrów wieża ze zjeżdżalnią.

O rozbudowę placu zabaw w rejonie górki saneczkowej przy ul. Starzyńskiego wnioskowali mieszkańcy osiedla Baranówka. Na wniosek Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa w tegorocznym budżecie miasta na to zadanie zapisanych zostało 400 tys. zł. Za te pieniądze plac wzbogaci się o nowe, duże, wielofunkcyjne urządzenia zabawowe. Będą to wysoka na sześć metrów wieża ze zjeżdżalnią, tyrolka oraz fabryka piasku. Ponadto strefa streetworkout zostanie wyposażona w nowe drabinki.

Przetarg na wybór wykonawcy został już ogłoszony. Firma na wykonanie tego zadania będzie miała czas do końca sierpnia tego roku.

Rozbudowa placu zabaw na os. Baranówka jest kolejną z tegorocznych inwestycji dedykowanych najmłodszym rzeszowianom. Trwa już przetarg na wybór firmy, która wybuduje plac zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. W ramach tego zadania na terenie pomiędzy ulicami Myśliwską a Św. Huberta zamontowany zostanie duży zestaw zabawowy, z którego równocześnie będzie mogło korzystać aż 45 dzieci. Ponadto pojawią się także huśtawki: dwustanowiskowa oraz wagowa na sprężynach. Nie zapomniano także o ławeczkach dla rodziców oraz nasadzeniu zieleni. Szpaler drzewek odgrodzi plac zabaw od sąsiedniej działki a brzozy zacienią część zabawowych urządzeń. Ten plac zabaw ma być gotowy latem tego roku.