Pogrzeb Prezydenta Tadeusza Ferenca

Pogrzeb Prezydenta Tadeusza Ferenca. Najważniejsze informacje organizacyjne.

W piątek, 2 września, w Rzeszowie odbędą się uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca. Msza pogrzebowa odbędzie się w rzeszowskiej Katedrze przy al. Sikorskiego. Początek o godz. 13. Pogrzeb na cmentarzu Wilkowyja rozpocznie się ok. godz. 15 i potrwa do późnych godzin popołudniowych.

W związku z piątkowymi uroczystościami na terenie Rzeszowa mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu. Na al. Sikorskiego mogą się one rozpocząć już po godz. 12. Utrudnienia wystąpią także pomiędzy godz. 14 a 15, kiedy kondukt żałobny wyruszy z katedry na cmentarz Wilkowyja. Czasowo wstrzymywany ruch będzie na al. Sikorskiego (od wysokości wyjazdu z Katedry), na al. Armii Krajowej, rondzie Pobitno i ul. Lwowskiej (do skrzyżowania z ul. Cienistą).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w Katedrze Rzeszowskiej, dla mieszkańców, którzy będą chcieli wziąć udział w mszy świętej, zostaną ustawione dwa telebimy. Jeden przed Katedrą, drugi w Parku Papieskim.

W rejonie Katedry przy al. Sikorskiego będzie ograniczona liczba miejsc dla samochodów. Parkingi w bezpośrednim sąsiedztwie Katedry (od strony al. Sikorskiego) oraz po północnej i południowej stronie świątyni będą podczas mszy niedostępne. Osoby przyjeżdżające samochodami mogą skorzystać z parkingów za Katedrą (strona wschodnia – dojazd ul. Tulipanową) oraz przy Parku Papieskim. Uwaga: liczba miejsc na parkingach w sąsiedztwie kościoła jest ograniczona, dlatego też w miarę możliwości prosimy o przyjazd na uroczystość komunikacją publiczną.

Do Katedry nie będzie można wnosić wieńców i wiązanek kwiatów. Należy je zostawić przed wejściem do świątyni. Po mszy zostaną one zabrane przez służby miejskie i przewiezione na cmentarz Wilkowyja.

Po mszy żałobnej przy al. Sikorskiego ustawione będą autobusy (15 pojazdów), które przewiozą mieszkańców na cmentarz Wilkowyja na pogrzeb. Tymi autobusami mieszkańcy będą mogli, po zakończeniu uroczystości pogrzebowych, wrócić w okolice katedry dwoma trasami. Część pojazdów pojedzie na al. Sikorskiego przez al. Armii Krajowej, druga część przez ul. Lwowską i al. Rejtana. Autobusy będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na trasie.

Parking przy cmentarzu w rejonie ulicy Cienistej będzie zamknięty w piątek od godz. 7 rano do późnych godzin popołudniowych.

Transmisja uroczystości będzie dostępna na kanale YouTube Katedry Rzeszowskiej: https://www.youtube.com/c/KatedraRzeszowskaa, w Polsat News oraz TVP Info.


Przypominamy także o możliwości wpisania się do księgi kondolencyjnej, która znajduje się w rzeszowskim ratuszu. Wpisów można dokonywać od godziny 7:30 do 18:00.

Możliwości dojazdu z poszczególnych rzeszowskich osiedli do Katedry Rzeszowskiej

Możliwość dojazdu na Cmentarz Komunalny Wilkowyja w dniu 2 września br.