Ponad tysiąc osób pobiegnie w 15. PKO Półmaratonie Rzeszowskim

Trasa biegu, który odbędzie się 10 kwietnia, prowadzić będzie ulicami Rzeszowa oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Start i meta zlokalizowane będą na Rynku.

– Będzie to jubileuszowy półmaraton w Rzeszowie. Warto przy tej okazji wspomnieć o świetnej, wieloletniej współpracy miasta z partnerami, którzy współtworzą największe rzeszowskie wydarzenia biegowe. Są to stowarzyszenie Rzeszów Biega oraz PKO Bank Polski. Ta współpraca ma ogromne znaczenie. Dzięki niej uczestnicy naszych biegowych wydarzeń darzą nas zaufaniem i co roku rekordowo chcą w nich uczestniczyć – podkreślał Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas czwartkowej konferencji prasowej, która odbyła się w rzeszowskim ratuszu.

– PKO Półmaraton Rzeszowski to już swoista marka która, mimo trudnych – w ostatnich latach warunków, stale się rozwija. Zapraszamy do udziału w tym sportowym wydarzeniu całe rodziny, gospodarzy i gości miasta – zachęcał podczas konferencji Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego PKO Banku Polskiego w Lublinie.PKO Półmaraton Rzeszowski odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia 2022 r. Towarzyszyć mu będzie 7. PKO Sztafeta Półmaratońska.

PKO Półmaraton Rzeszowski to jedno z ważniejszych wydarzeń sportowych na Podkarpaciu. Trasa tegorocznego biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Start i meta zlokalizowane będą na Rynku, a zawodnicy pokonają dystans 21 km.

Cały czas można zgłaszać swój udział w biegu. Do tej pory zgłosiło się ponad tysiąc osób. Każdy uczestnik weźmie udział w losowaniu nagród oraz otrzyma medal, na którym będzie mógł wygrawerować swój wynik. – Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Półmaratonie Rzeszowskim także obywateli Ukrainy – mówił prezydent Konrad Fijołek.

Ważna informacja dla kierowców. W dniu 15.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego w całości pozostanie zamknięta ul. Hetmańska (godz. 8.30-12.30) oraz Most Zamkowy od strony ul. Podwisłocze (godz. 9.30-12.30). Wystąpić mogą utrudnienia w Śródmieściu, z kolei na al. Piłsudskiego i Cieplińskiego zostaną wyłączone pojedyncze pasy ruchu.