Proekologiczne działania Szkoły Podstawowej Nr 28 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie wesprze Grant 5000

7. edycja projektu Grant 5000 okazała się być szczęśliwą dla Szkoły Podstawowej Nr 28 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie. Placówka została jednym z 6 beneficjentów programu grantowego producenta Cukru Królewskiego, Südzucker Polska S.A. Darowizna umożliwi zakup produktów do stworzenia szkolnej farmy oraz realizację warsztatów pt. „Rośliny miododajne”.

Pomoc sąsiedzka bywa nieoceniona. Wiedzą o tym doskonale pracownicy podkarpackiej Cukrowni Ropczyce, należącej do Südzucker Polska S.A., którzy już po raz 7. wykazali się wrażliwością na potrzeby lokalnych instytucji i wskazali potencjalnych beneficjentów Grantu 5000. Producent Cukru Królewskiego tym razem postanowił wesprzeć Szkołę Podstawową Nr 28 w Rzeszowie. Jury programu doceniło fakt, że placówka dąży do budowania świadomości ekologicznej oraz rozwija postawę odpowiedzialności za środowisko naturalne wśród swoich podopiecznych. Przekazana darowizna umożliwi zakup, a następnie wysianie warzywno-ziołowego ogródka na terenie szkoły, o który będą troszczyć się jej uczniowie. Zorganizowane zostaną także tematyczne warsztaty, które przeprowadzą wykwalifikowaniu edukatorzy.

– Grant 5000 to program, który zainaugurowaliśmy w 2015 roku, aby lepiej poznać potrzeby naszych pracowników oraz ich otoczenia, a następnie móc na nie reagować. Jego mechanizm jest prosty – dajemy pracownikom z każdej z naszych 6 lokalizacji możliwość wskazania instytucji, która jest im najbliższa i potrzebuje wsparcia. My wybieramy i pomagamy. W efekcie udało nam się wspólnie wesprzeć już niemal 50 niekomercyjnych podmiotów, darowiznami w łącznej kwocie wynoszącej ponad 200 000 złotych – informuje Magdalena Budzyńska, Marketing & Corporate Communication Manager Südzucker Polska S.A. oraz przewodnicząca komisji programu Grant 5000.

Wśród tegorocznych beneficjentów Grantu 5000 znaleźli się także: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 7 w Krakowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowiczkach, Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie, Studio Piosenki La Chanson MDK Świdnica oraz Stowarzyszenie Ruch Innowatorów Społecznych.