Profilaktyka hipercholesterolemii – środa z profilaktyką w OW NFZ

Rozwój Hipercholesterolemii ma wpływ na nasz styl życia m.in. niewłaściwe odżywianie, brak ruchu, otyłość, spożywanie alkoholu, palenie tytoniu oraz czynniki genetyczne. W Polsce hipercholesterolemia dotyka około 60% dorosłych. Jednak tylko nieliczni są świadomi swojego stanu zdrowia. Profilaktyka hipercholesterolemii to temat dzisiejszej „Środy z Profilaktyką” – akcji edukacyjnej Narodowego Funduszu Zdrowia.

Badaj się profilaktycznie

Podwyższony poziom cholesterolu we krwi zwiększa ryzyko zaburzeń w układzie krążenia. Przede wszystkim zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Kontrolny profil lipidowy można zbadać bezpłatnie u lekarza POZ oraz w programie Profilaktyka 40 PLUS lub programie profilaktyki chorób układu krążenia (ChUK). Lista placówek realizujących te programy dostępna jest w wyszukiwarce Gdzie się leczyć.

Jakie są czynniki ryzyka zaburzeń gospodarki lipidowej? Czym jest „dobry” i „zły” cholesterol? Jak wpływa na nasz organizm? Jak działać profilaktycznie? Dowiedzą się tego Państwo z lektury materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach akcji „Środa z Profilaktyką” na:

Zachęcamy do lektury materiałów edukacyjnych oraz szerokiej dystrybucji i informacji o cyklu NFZ „Środa z Profilaktyką”.