Przebudowa ul. Warszawskiej w Rzeszowie zakończona

Inwestycja kosztowała ponad 33 mln zł. Najważniejszymi jej elementami było poszerzenie drogi do czterech pasów ruchu, budowa chodników i dróg rowerowych oraz przebudowa skrzyżowania ul. Warszawskiej z Myśliwską wraz z przejazdem kolejowym.

– Zakończyliśmy przebudowę ul. Warszawskiej. Finisz prac nastąpił w okresie przedświątecznym więc można powiedzieć, że jest to taki symboliczny prezent pod choinkę dla mieszkańców. Ta inwestycja była bardzo ważna, ponieważ dała komfortowe wpięcie drogowe miejskiego układu komunikacyjnego do tego międzynarodowego, czyli autostrady A4. Realizacja tej inwestycji to oczywiście nie tylko poszerzenie drogi, ale m.in. także nowe ścieżki rowerowe, chodniki, oświetlenie, przebudowane skrzyżowania – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas oficjalnego zakończenia inwestycji, które odbyło się we wtorek. Prezydent podziękował mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość, wykonawcy – firmie Strabag za sprawne wykonanie zadania, Starostwu Powiatowemu w Rzeszowie za współpracę. – Przypomnę, że inny odcinek, będący przedłużeniem naszej ul. Warszawskiej w kierunku węzła Rzeszów Północ autostrady A4, przebudowywało starostwo. Do tamtej inwestycji Rzeszów dołożył ponad 11 mln zł. Natomiast odcinek drogi, który dziś oficjalnie oddajemy do użytku kosztował 33,5 mln zł – dodał prezydent Rzeszowa.

– Przebudowany został odcinek ul. Warszawskiej o długości ok. 940 metrów. Droga została poszerzona do czterech pasów ruchu. Wybudowane zostało prawie 2 kilometry chodników, 670 metrów ciągu pieszo-rowerowego, 280 metrów ścieżek rowerowych – wyliczał Marcin Michalewicz, dyrektor finansowy oddziału firmy Strabag w Rzeszowie. Ważnym elementem zadania była przebudowa skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Myśliwską, gdzie zamontowana została sygnalizacja świetlna. Rozbudowane zostały także odcinki ulic Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej, powstało nowe oświetlenie drogowe oraz kanalizacja deszczowa.

Prezydent Rzeszowa przypomniał, że miasto przygotowuje się do kolejnej inwestycji drogowej, która domknie układ komunikacyjny na północy miasta. – Będzie to bardzo ważna droga, która prowadzić będzie od ul. Warszawskiej do strefy przemysłowej Dworzysko. Na to zadanie udało nam się zdobyć potężne dofinansowanie w wysokości 250 mln zł. Ta inwestycja jest już przygotowywana – mówił Konrad Fijołek.

Wtorkową uroczystość oddania do użytku przebudowanej ul. Warszawskiej uświetniła obecność oryginalnego samochodu marki Warszawa, wyprodukowanego w 1958 roku.

Ulica Warszawska, fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Uroczystość oddania do użytku przebudowanej ul. Warszawskiej, fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa