Przy ul. Staszica w Rzeszowie powstaje Park dla Seniora

Odwiedzający park będą mogli korzystać m.in. z urządzeń do lekkich, rozciągających ćwiczeń. Będą tam także trejaże z ławkami i mnóstwo zieleni. Inwestycja będzie gotowa w tym miesiącu.

Park dla Seniora powstaje na os. Grota-Roweckiego w Rzeszowie, na terenie sąsiadującym z budynkiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Projekt parku przy ul. Staszica został przygotowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Zgodnie z nim przy głównej alei parku zostały zamontowane trejaże z ławkami. Przy nich powstaną rabaty. Posadzona tam roślinność utworzy zielony dach. Częścią parku będą także urządzenia do wykonywania lekkich, rozciągających ćwiczeń, które już pojawiły się przy Staszica oraz parklet, który połączy funkcję wypoczynkową oraz społeczną dzięki tzw. “biblioteczce miejskiej”. W centralnej części parku, wśród istniejącej zieleni, stworzone zostaną kolejne rabaty z roślinnością. Częścią tego zadania są także nowe ławki oraz kosze na śmieci.

Większość elementów nowego wyposażenia parku jest już zamontowana. Obecnie trwają prace przy alejkach, przygotowywane są także nasadzenia roślinności. Zakończenie prac planowane jest w październiku. Koszt to blisko 600 tys. zł.

Park dla Seniora prz ul. Staszica w Rzeszowie, Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie