Rockowa Noc

27-28 sierpnia w Rzeszowie na otwartym terenie Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Akademickiej 3 czekają dwa dni rockowych mocnych brzmień! Usłyszymy też wykony młodych twórców, którzy powalczą o statuetkę T. Nalepy i nagrodę finansową.

W programie przedstawiciele rocka progresywnego, punka, metalu i nie tylko! Będzie ogień i dobra zabawa, w miejscu, które w ostatni weekend wakacji zmieni się w Rock City – zostań jego obywatelem i baw się razem z nami!

W line-upie między innymi…

Dezerter – polska legenda punk rocka o zasięgu międzynarodowym. Grupa powstała w Warszawie w maju 19981 r. Kolejne lata przynosiły kolejne albumy, które nucą fani w Polsce, wielu krajach Europy (m. in. Niemczech, Finlandii, Czechach) i USA.

Riverside – kapela, której nie trzeba przedstawiać. Ich historia to sukcesywna wspinaczka po drabinie rockowej kariery. Jak sami o sobie mówią, Riverside przed laty był „fanaberią zapalonej grupki entuzjastów rocka progresywnego”. Dziś Riverside to zasłużony szyld uwielbiany nie tylko w Polsce, ale także w kilkunastu innych krajach na całym świecie.

Tides from Nebula – zespół powstał w 2008 roku, a już może pochwalić się spektakularnymi sukcesami. Album ‘aura’ został wydany w marcu 2009 i od razu został bardzo entuzjastycznie odebrany w kraju i zagranicą. Zespół w mgnieniu oka stał się najważniejszym polskim zespołem post-rockowym i jednym z najlepszych „towarów eksportowych” w Polsce. Tides from Nebula grali między innymi w Niemczech, Belgii, Francji, Austrii.

Turbo – grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a niecałe cztery miesiące później zagrała swój pierwszy koncert. Po udanym debiucie, Turbo zostało zaproszone przez organizatorów do wzięcia udziału w pierwszym festiwalu muzyki rockowej „Jarocin 80”. Od tamtego czasu zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce. Od początku działalności Turbo oscylowało w kierunku hard rockowym, z biegiem lat coraz bardziej udoskonalając styl w oparciu o kolejne metalowe trendy.

KSU – bieszczadzka legenda! Powstali w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych, wydali 11 płyt. Wykonują muzykę punk rockową, ale i rock szeroko pojęty. Podczas koncertów wiernie towarzyszy im tłum oddanych fanów, a styl frontmana Eugeniusza Olejarczyka pseud. Siczka jest nie do podrobienia. 

Przegląd zespołów konkursowych i koncert laureata – będzie młoda, zdolna krew!

Dzieci do 12. roku życia wchodzą na festiwal bezpłatnie! Prosimy o zabranie na festiwal legitymacji szkolnych.

LINK do wydarzenia – Rockowa Noc – Bilety