Ruszyła sprzedaż biletów na 14. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy

Już za kilka tygodni Rzeszów stanie się podróżniczą stolicą Polski. Do miasta zjadą się podróżnicy, globtroterzy i obieżyświaty z różnych stron kraju i nie tylko. Podczas trzech festiwalowych dni widzowie przeniosą się w cudowne miejsca, usłyszą mnóstwo anegdot i otrzymają praktyczne wskazówki, które będą pomocne w planowaniu własnych wojaży po świecie.

– Na scenie, ekranie i korytarzach będą krążyć kultury świata. Bez wątpienia będzie to niezapomniany weekend pełen inspiracji. 14. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy – Festiwal Kultur Świata odbędzie się w dniach 4-6 listopada br. Wydarzenie po raz pierwszy zagości w Kinie Zorza. To będzie wyjątkowa edycja, bo po dwóch wirtualnych odsłonach impreza w końcu wraca do swojej tradycyjnej formy. Będzie to czas spotkań, wspólnego słuchania, oglądania, rozmów i dyskusji.

Co w programie?
3-dniowe „święto podróżników” rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 pokazem filmu Godspeed, Los Polacos w reż. Adama Nawrota, opowiadającym o losach historycznej wyprawy Canoandes ‘79. Tuż przed seansem na otwarcie Festiwalu na ekranie pojawi się jeden z głównych bohaterów dokumentalnej produkcji – Piotr Chmieliński, który pochodzi z Rzeszowa i jest obywatelem honorowym tego miasta. Kolejnym rzeszowskim akcentem w programie jest mistrz świata Redbull Air Race – Łukasz Czepiela, który także pochodzi ze stolicy Podkarpacia i właśnie tutaj stawiał swoje pierwsze lotnicze kroki. Podczas piątkowego wieczoru odbędzie się m.in. spotkanie przedpremierowe wokół książki Adama Wajraka pt. „Na północ. Jak pokochałem Arktykę” oraz wystąpienie Joanny Pajkowskiej – pierwszej Polki, która samotnie odbyła rejs dookoła świata. W sobotę uczestnicy wspólnie z Adamem Jarniewskim będą odkrywać Grenlandię. Natomiast Kasia i Łukasz Gawlas z kanału PodróżoVanie przybliżą uroki życia w drodze i vanie. A niedziela upłynie na opowieściach m.in. Marii Garus – solo rowerem z Alaski do Argentyny i Marka Niedźwieckiego – Australijczyk. Warto dodać, że kalejdoskopowy weekend to także fantastyczna okazja do spotkania się w kuluarach z ulubionymi podróżnikami i autorami książek.

Impreza startuje w piątek 4 listopada o godzinie 17:00 i potrwa do niedzieli 6 listopada do godziny 21:00. 3 dni, 12 inspirujących spotkań, 2 pokazy niesamowitych filmów i setki miłośników podróżowania i obywateli świata.

– Bilety są dostępne na stronie: www.kalejdoskoppodrozniczy.pl/bilety/ . Sprzedaż potrwa do wyczerpania limitu miejsc.

14.Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego – Pana Władysława Ortyla oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa – Pana Konrada Fijołka.

Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Gran Canaria, Partnerem Generalnym – LOTTO, Sponsorem Złotym – ERGO Ubezpieczenia Podróży, Partnerem Logistycznym – AUTO-RUD, Współorganizatorem – Kino Zorza, a Partnerami wydarzenia – Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów, rzeszowski Urban Lab oraz MEDYK.

Więcej informacji o gościach i programie można znaleźć na fanpage’u imprezy oraz na stronie internetowej:

www.kalejdoskoppodrozniczy.pl

www.facebook.com/KalejdoskopPodrozniczy

źródło: materiały prasowe

—————————————————————————-
Kontakt dla mediów: 

Alicja Głów tel. 607 359 684, e-mail: podkarpacki@kalejdoskoppodrozniczy.pl

Kontakt z organizatorem Festiwalu:

Bartosz Piziak tel. 668 769 799, e-mail: festiwal@kalejdoskoppodrozniczy.pl