Rzeszów. Agregaty prądotwórcze dla Ukrainy

– Z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych zwrócił się do nas Mer naszego partnerskiego miasta – Lwowa. Cztery takie urządzenia już mamy, apelujemy o przekazywanie kolejnych – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

– Zaszczytny tytuł miasta-ratownika, którym Rzeszów został uhonorowany jako pierwsze miasto na świecie, zobowiązuje. Dlatego też zwracamy się z wielkim apelem do mieszkańców miasta jak też i regionu, do przedstawicieli biznesu zarówno regionalnego jak i światowego, który ma swoje reprezentacje u nas, o wsparcie zbiórki agregatów prądotwórczych – apeluje prezydent Rzeszowa.

Z prośbą o przekazanie tego typu wsparcia do Rzeszowa wystąpił Mer Lwowa – Andrij Sadowy. –  Wiemy, że obecnie na Ukrainie Rosja intensywnie bombarduje obiekty infrastruktury energetycznej. Mer Lwowa, czyli naszego miasta partnerskiego zwrócił się o nas z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych, dzięki którym będzie można zabezpieczyć przynajmniej te podstawowe potrzeby energetyczne. Cztery tego typu urządzenia już mamy – przekazali je nam przedsiębiorcy. Ale chcemy przekazać do Lwowa a także do innych naszych ukraińskich miast partnerskich więcej agregatów. Dlatego proszę o wsparcie tej inicjatywy – zarówno finansowe jak też i w postaci urządzeń – mówi Konrad Fijołek.

Osoby, firmy zainteresowane wsparciem tej inicjatywy mogą kontaktować się z Wydziałem Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa (Rynek 11, adres e-mail: mgt@erzeszow.pl, tel. +48 725 050 048).

Rzeszów na Ukrainie ma pięć miast partnerskich: Lwów, Iwano-Frankowsk, Łuck, Truskawiec i Czernihów.