Rzeszów Breakout Days 2023 już 14-16 września. Znamy pełny program festiwalu.

Muzyka stworzonego przez Tadeusza Nalepę zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa jest rozpoznawalna w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem, dlatego co roku w stolicy Podkarpacia odbywa się festiwal Breakout Days poświęcony twórczości Nalepy właśnie. 

Breakout Days ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout. W 2023 roku odbędzie się już czternasta edycja festiwalu i potrwa trzy dni. Jak co roku nie zabraknie koncertów i działań związanych z innymi obszarami kultury, w tym kultowej już akcji „Gramy dla Nalepy”.

Rzeszów Breakout Days 2023 – 14 września

Miejsce: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Festiwal poprowadzi znani I ceniony dziennnikarz radiowy Jan Chojnacki, 14 września w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się Koncert Otwarcia: „80 urodziny Tadka”. Wystąpią Piotr Nalepa, Marek Surzyn, Darek Kozakiewicz Marek Raduli (muzycy nagrywający  i koncertujący z Tadeuszem Nalepą i Breakout), Jakub Żytecki oraz gość specjalny The Cobblestones & Retro Funk feat. Frank McComb Frank McComb. Koncert będzie transmitowany na żywo w Radiu Nowy Świat.

Frank McComb to soulowy piosenkarz i producent muzyczny. Współpracował z Prince, Chaka Khan, Will Smith , Najee, Branford Marsalis, George Duke, Frankie Beverly and Maze, Phyllis Hyman, Gamble and Huff, Patrice Rushen, Lalah Hathaway, Fred Hammond i John P. Kee.

Rzeszów Breakout Days 2023 – 15 września

Miejsce: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Rzeszowskie Piwnice

15 września, w drugi dzień festiwalu Rzeszów Breakout Days odbędą się dwa koncerty:  w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zagrają The Cobblestones & Retro Funk feat. Frank McComb. Z kolei w Rzeszowskich Piwnicach wystąpi Jakub Zytecki.

Rzeszów Breakout Days 2023 – 16 września

Miejsce: Rzeszowskie Piwnice

Trzeci dzień festiwalu rozpoczniemy od corocznej akcji „Gramy dla Nalepy”. Gitarzyści pod pomnikiem artysty przy ulicy 3 Maja odegrają wspólnie utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”. Każdy chętny może wziąć udział w akcji. Następnie w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się koncert Marka Raduli z zespołem.

Bilety jednodniowe oraz karnety dostępne na stronie: https://breakoutdays.pl/bilety/

Rzeszów Breakout Days 2023 – konkurs

W ramach Festiwalu odbędzie się Konkurs zespołów grających muzykę bluesową I blues rockową. Prawdziwa gratka dla fanów legendy polskiego bluesa – Tadeusza Nalepy- z atrakcyjnymi nagrodami.

Do wygrania:

-Grand Prix – Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa w wysokości 6000 zł netto
– Nagroda specjalna dla najlepszego gitarzysty konkursu: voucher o wartości 3000 zł ufundowany przez Pusz Guitars

Kwalifikacja uczestników do Konkursu odbędzie się na podstawie nadesłanych materiałów z nagranymi dwoma utworami wybranymi z całego okresu twórczości Tadeusza Nalepy (max. 20 min.)

Pliki z utworami prosimy przysyłać na adres email: sstachurski@estrada.rzeszow.pl lub drachelska@estrada.rzeszow.pl w terminie od 31 maja do 31 lipca 2023 r.

Szczegółowe informacje dot. Konkursu w regulaminie

Grafika promująca wydarzenie Breakout Days 2023

Grafika- Line up Breakout Days 2023

Załączniki: