Rzeszowskie Targi Organizacji Pozarządowych

Każdego dnia Organizacje Pozarządowe realizują wiele działań, które społecznie są bardzo istotne, natomiast bardzo często wie o nich wąska najbardziej zainteresowana grupa odbiorców ich działań, a większość społeczeństwa nawet nie wie, o ich istnieniu. Stowarzyszenie i Fundacje to tzw. „trzeci sektor” lub inaczej są określane jako „inicjatywy oddolne”.

Oddolne dlatego, że wychodzą ze społeczeństwa, a najczęściej dotyczą działań w określonym obszarze, a dzięki temu stają się one ekspertami w rozwiązywaniu problemów, które występują wszędzie, natomiast administracja publiczna (pierwszy sektor) ich nie widzi lub nie ma na nie szybkich rozwiązań i biznes (drugi sektor) również nie posiada rozwiązań lub są one za drogie. Samorządy w ramach realizacji zadań zlecają działania do realizacji w ramach konkursów dla NGO. Takie rozwiązanie pozwala na „załatanie dziury”, która powstaje, a dzięki temu Organizacje Pozarządowe mają środki na realizację zadań zleconych oraz na swoją działalność. Nie są one nastawione na zysk, dlatego wszelkie pieniądze wykorzystywanie są do realizacji celów statutowych, a często tych pieniędzy jest za mało, aby wystarczyło na promocję własną, jak to jest robione w przypadku działalności biznesowej. Do Organizacji Pozarządowych często zwracamy się wtedy, kiedy szukamy pomocy z problemami, na które sami nie możemy znaleźć rozwiązania.

Aby przybliżyć Mieszkańcom Rzeszowa idee działalności Organizacji Pozarządowych oraz Wolontariatu 24 kwietnia na ul. 3 Maja odbędą się Rzeszowskie Targi Organizacji Pozarządowych, podczas których organizacje działające na terenie Rzeszowa będą miały swoje stoiska, przy których będzie można poznać obszary ich działalności.

Zapraszamy przedstawicieli Organizacji Pozarządowych, którzy chcą uczestniczyć w targach do rejestracji do 20 kwietnia 2022, do godz. 23:59 na stronie www.ngo.rzeszow.pl.

Przedstawiamy również najważniejsze informacje dotyczące Targów:
1. Udział w targach jest bezpłatny
2. Aby wziąć udział jako wystawca należy się zarejestrować
3. Targi odbędą się w godzinach 10:00 do 17:00
4. Targi mają na celu ogólne promowanie Idei prowadzenia działalności społecznej oraz idei wolontariatu
5. Targi odbędą się w przestrzeni otwartej na ul. 3 maja w Rzeszowie
6. Do dyspozycji organizacje będą miały namioty, stoliki, krzesła oraz napoje i kanapki
7. Założeniem jest pokazanie obszarów działalności organizacji, które będą brały udział w targach
8. Organizacje biorące udział w targach będą miały marketing na stronie www wydarzenia
9. Rejestracja na targi trwa do 20.04.22, godz. 23:59
10. Ilość miejsc ograniczona
11. Wszystkie Organizacje, które są zarejestrowane na Kongres, będą otrzymywać istotne informacje dotyczące wydarzenia.
12. Informacje na bieżąco znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku’u >>> Targi i Kongres organizacji Pozarządowych – Weekend mocy (https://www.facebook.com/events/1027866588057683/1034339624077046/ )

Rzeszowskie Targi Organizacji Pozarządowych objęte są Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i są współfinansowane przez Miasto Rzeszów.

Organizatorami Targów są Fundacja Projektanci Biznesu, Instytut Kariery Przedsiębiorczości i Rozwoju przy współpracy z Rzeszowską Radą Działalności Pożytku Publicznego.

Organizatorzy Kongresu:
Fundacja Projektanci Biznesu projektancibiznesu@gmail.com
Patricia Mitro
tel.: 733 660 566
Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju
spolecznie@dlaciebie.in Waldemar Ruszel
tel.: 533 11 11 44