Startują Igrzyska Europejskie 2023 – Rzeszów jedną z aren sportowych zmagań

W czwartek 22 czerwca na pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczną się zmagania uczestników tegorocznych Igrzysk Europejskich. Nasz obiekt będzie gościł skoczków do wody.

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to rywalizacja w 29 dyscyplinach sportu. Ich głównym organizatorem i gospodarzem jest Kraków i województwo małopolskie, ale część dyscyplin będzie rozgrywanych w miastach partnerskich, którymi obok Rzeszowa są Bielsko Biała, Myślenice, Tarnów, Krynica Zdrój, Oświęcim, Wrocław, Nowy Sącz i Krzeszowice. Partnerem jest także województwo podkarpackie.

Impreza oficjalnie startuje w środę 21 czerwca. Na mocy porozumienia z głównym organizatorem Rzeszów będzie gościł skoczków do wody, którzy o medale w ramach igrzysk powalczą w 13 konkurencjach. Na listach startowych jest 150 reprezentantów 20 krajów. Zawodnicy będą skakać m.in. z 10-metrowej wieży oraz trampolin: 1 i 3-metrowej. Rywalizacja będzie rozgrywana indywidualnie i drużynowo. Zmagania w rzeszowskim obiekcie rozpoczną się 22 czerwca i potrwają do 28 czerwca.

– Współorganizacja Igrzysk Europejskich to dla Rzeszowa znakomita okazja do promocji. Cieszę się, że będziemy gościć światową czołówkę skoczków do wody, wśród których są także nasi reprezentanci, trenujący na co dzień na basenie przy ul. Matuszczaka. Trzymam kciuki i życzę sukcesów – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszowski obiekt, na którym zostaną rozegrane Igrzyska został oddany do użytku końcem ubiegłego roku. To jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów przystosowanych do uprawiania sportów wodnych, na czele ze skokami. Codziennie trenuje tu setki sportowców z wielu rzeszowskich klubów, w tym sekcja skoków do wody Stali Rzeszów. Jej zawodnicy to europejska czołówka w tej dyscyplinie.

Szczegółowe informacje na temat Igrzysk Europejskich można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy, dostępnej pod adresem: www.european-games.org/pl.

Igrzyska Europejskie 2023 – skoki do wody na pływalni przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa