Subcarpathian NASA Space Apps Challenge 2022 – największe kosmiczne wydarzenie w Rzeszowie

To już druga edycja prestiżowego wydarzenia na Podkarpaciu, które odbędzie się dniach 1 i 2 października, interdyscyplinarne zespoły zmierzą się z wyzwaniami ogłoszonymi przez NASA. 48 godzin na stworzenie innowacyjnej koncepcji kosmicznej będą mieli uczestnicy XI edycji międzynarodowego Hackathonu organizowanego przez NASA. Już po raz kolejny, z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji, w Rzeszowie odbędzie się lokalna edycja tego wydarzenia.W puli nagród na Subcarpathian NASA Space Apps Challenge 2022 jest 30 tysięcy złotych przekazanych przez Podkarpackie Centrum Innowacji.

Celem wydarzenia jest wszechstronne wsparcie potencjału rozwojowego uczniów i studentów jako młodych innowatorów, realizujących autorskie projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki na Podkarpaciu.

Wymagana rejestracja na wydarzenie: https://2022.spaceappschallenge.org/locations/rzeszow/

____________________________
Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas lokalnej edycji Hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia. Innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespoły z Podkarpacia wytypowane przez jury zespoły będą miały możliwość powalczyć o trzy globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA.

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie, uczestnicy będą zmagać się z wyzwaniami NASA w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej 2A w Rzeszowie.

Więcej informacji zainteresowane osoby znajdą pod linkiem: https://hackathon.pcinn.space/