Trwa rozbudowa szkoły na osiedlu Staromieście w Rzeszowie

– Rozbudowa szkoły i przedszkola na rzeszowskim Staromieściu była bardzo pilnym zadaniem. Osiedle mocno się rozbudowuje, powstają kolejne budynki, przybywa mieszkańców, dlatego też inwestycja została wpisana na listę pilnych miejskich zadań. Umowę z wykonawcą podpisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku i budowa od razu rozpoczęła się – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Prace są prowadzone w dobrym tempie, wykonawca – firma Bimat wykonuje je zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwa m.in. zbrojenie i szalowanie płyty fundamentowej oraz szalowanie ścian fundamentowych. Przebudowywane i budowane są także instalacje podziemne.

Inwestycja na os. Staromieście składała się z trzech elementów. Pierwszy z nich to przebudowa istniejącego budynku szkolnego, która będzie polegać m.in. na zmianie układu wewnętrznego części pomieszczeń zaplecza kuchni na kondygnacji -1 i wprowadzeniu dodatkowego, zadaszonego, zewnętrznego wejścia technicznego na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Drugi z elementów to budowa nowej, trzykondygnacyjnej części  szkolno-przedszkolnej, która będzie  połączona z istniejącym budynkiem. Na kondygnacji 0 powstanie szkolna świetlica, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne, pracownię fizyko – chemiczną. Kondygnację -1 zajmie szatnia dla około 310 uczniów. Pozostałą część tej kondygnacji zajmie m.in. kuchnia, która będzie obsługiwać stołówkę szkolną i przedszkole oraz duża jadalnia.

Na kondygnacji + 1 części szkolno-przedszkolnej będą pomieszczenia przedszkola. Oddziałów przedszkolnych będzie pięć (każdy dla 25 dzieci). Z sal przedszkolnych będzie bezpośredni dostęp do sanitariatów. Na tej kondygnacji będą m.in. także dwie sale z pomieszczeniem magazynowym na leżaczki oraz szatnie dla dzieci.

Trzecim elementem inwestycji będzie budowa hali sportowej wraz z zapleczem. Hala będzie spełniać wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdować się będą także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na czerwiec 2024 r.

Zdjęcie z rozbudowy szkoły i przedszkola
Zdjęcie z rozbudowy szkoły i przedszkola
Zdjęcie z rozbudowy szkoły i przedszkola
Zdjęcie z rozbudowy szkoły i przedszkola