Ul. Załęska w Rzeszowie będzie przebudowana

Prace rozpoczną się lada dzień. We wtorek Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Koszt przebudowy ul. Załęskiej to prawie 6 mln zł.

– Cały czas realizujemy inwestycje na poszczególnych osiedlach. Kolejnym takim zadaniem jest przebudowa ok. 730-metrowy odcinek ul. Załęskiej. Droga zostanie poszerzona, powstanie przy niej także chodnik, o budowę którego wnioskowali mieszkańcy – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Roboty będą prowadzone na odcinku Załęskiej od Zakładu Karnego do ul. Spichlerzowej. Prace obejmą także przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia oraz remont przejazdu kolejowego.

We wtorek w rzeszowskim ratuszu podpisana została umowa z wybranym w przetargu wykonawcą prac. Jest nim konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza. Koszt inwestycji to 5,949 mln zł. Miasto nie musi jednak wykładać całej tej kwoty, ponieważ 2 mln zł dołoży inwestor zewnętrzny, który z tej drogi także będzie korzystał.

Przebudowa ul. Załęskiej zakończy się za siedem miesięcy.

zdjęcie wykonane podczas podpisania umowy z firmami PBI Infrastruktura z Kraśnika oraz i PBI WMB z Sandomierza, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa