W 2026 roku wykonaliśmy już 7 przyłączy. Udany pierwszy kwartał 2026 r.
W 2026 roku wykonaliśmy już 7 przyłączy. Udany pierwszy kwartał 2026 r.
Wiosna coraz odważniej daje o sobie znać. Wraz z budzącą się przyrodą także i nasze prace w nowym sezonie inwestycyjno-remontowym rozkręcają się z każdym dniem.
Niskie temperatury nas nie spowolniły – wręcz przeciwnie – dobry bilans pierwszego kwartału roku to jasny sygnał, że nasze prace nabrały tempa, które zamierzamy utrzymać w nadchodzącym czasie.
Spieszymy poinformować Was, że w pierwszych miesiącach 2026 roku wykonaliśmy przyłącza cieplne do siedmiu budynków. Wśród nich znalazły się zarówno budynki użyteczności publicznej, jak również należące do firm i osób prywatnych. Przyłączyliśmy do ciepła systemowego zarówno duży obiekt sportowy (Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki), budynek dydaktyczny jednej z rzeszowskich uczelni wyższych, jak i wielorodzinne budynki mieszkalne, także takie, które posiadają przestrzeń usługową. Nasze działania prowadziliśmy równocześnie w różnych częściach miasta, przy ulicach: Lwowskiej, Bałtyckiej, Wyspiańskiego, Sucharskiego, Podpromie i Błogosławionej Karoliny. Dzięki naszym pracom ciepło systemowe popłynie do kolejnych 467 nowych mieszkań w naszym mieście.
Wśród wiodących prac, należy szczególnie wymienić przyłącz do Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, jednej z największych inwestycji w Rzeszowie w ostatnich latach, wartej blisko 200 milionów złotych. Będzie to jeden z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce przystosowany nie tylko do organizacji zawodów mistrzowskich w lekkiej atletyce, ale także licencjonowanych rozgrywek piłkarskich oraz wydarzeń kulturalnych, np. koncertów muzycznych.
Powstawanie nowych przyłączy i rozbudowa sieci ciepłowniczej jest dla nas bardzo istotna. Jak podkreśla Dariusz Kotowicz, prezes MPEC-Rzeszów:
– Dostarczamy jedno z kluczowych mediów do strategicznych obiektów w planach rozwojowych samorządu Rzeszowa, ale także nieustannie przyłączamy wielorodzinne budynki, w których już niedługo zamieszkają w większości nowi mieszkańcy naszego miasta. Aktywnie współuczestniczymy w budowaniu nowoczesnej przestrzeni miejskiej, wolnej od smogu i innych zanieczyszczeń, ale bogatej w zieleń, często urządzonej na nowo. Nasze ciepło systemowe i pozostałe usługi świadczone przez naszą Spółkę są na najwyższym poziomie technologicznym i technicznym.
W pierwszym kwartale 2026 roku wykonaliśmy także 13 nowych węzłów cieplnych, zarówno dla potrzeb c.o., jak i c.w.u. Ich lokalizacja na mapie Rzeszowa także była zróżnicowana. Pracowaliśmy w budynkach przy ulicach: Lubelskiej, Fabrycznej, Korczaka, Langiewicza, 8. Marca, Żeromskiego, Jagiellońskiej i Krakusa.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszych zakończonych robót w bieżącym roku. Dziękujemy naszym Pracownikom za zaangażowanie i świetne wyniki.
Zachęcamy Was do śledzenia na bieżąco naszych mediów społecznościowych, gdzie regularnie informujemy Was o postępach naszych prac.





