Więcej rekreacji na os. Nowe Miasto w Rzeszowie

Kolorowa, wijąca się niczym wstęga, rabata bylinowa, w której zakolach stworzone będą zakątki tematyczne będzie motywem przewodnim terenów rekreacyjnych, które powstaną na osiedlu Nowe Miasto.

Nowe Miasto jest kolejnym z rzeszowskich osiedli, które w tym roku wzbogaci się o nowe zielone  tereny rekreacyjne. Do przetargu na realizację tej inwestycji zgłosiły się cztery firmy. Wybrana została oferta firmy Kris-Bud z Jasienicy Rosielnej. Koszt tego zadania to 285 tys. zł.

Przestrzeń rekreacyjna powstanie na terenach znajdujących się pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 4 a Przedszkolem nr 38. Jej główną częścią będzie kolorowa rabata, w której zakolach powstaną rozmaite zakątki tematyczne. Pierwszy – edukacyjny pozwoli obserwować zjawiska naukowe związane z ruchem ziemi (zegar słoneczny) i przekazywaniem i zachowaniem energii (wahadło Newtona). W drugim zakolu ustawione zostaną plenerowe instrumenty muzyczne: bębny, aerofon, dzwony rurowe i cymbały. W kolejnym pojawią się kostki wiedzy czyli słupy z informacjami na temat owadów zapylających, roślin miododajnych i energii drzew, które pozwolą dzieciom poznać nowe organizmy i zachęcą je do szukania ich w swoim otoczeniu. W tym miejscu zamontowane też będą „domki” dla dzikich owadów. Bazą pokarmową dla nich, poza kwitnącymi bylinami, będą także rośliny tworzące łąkę kwietną. W ramach tej inwestycji ustawione zostaną także ławki w kształcie plastrów miodu. Zadanie zostanie wykonane w tym roku.