Więcej rekreacji na osiedlu Krakowska Południe w Rzeszowie

Place zabaw, ścianka wspinaczkowa – m.in. takie nowe elementy wzbogacą tereny rekreacyjne na rzeszowskim osiedlu Krakowska Południe.

Tereny rekreacyjne na jednym z największych rzeszowskich osiedli – Krakowskiej Południe rozciągają się pomiędzy ulicami Zbyszewskiego a Lewakowskiego. Składa się na nie, oprócz roślinności, wiele elementów: ścieżki piesze i rowerowe, scena plenerowa, place zabaw, górka saneczkowa. W tym roku zostanie wykonany kolejny etap rozbudowy osiedlowych terenów rekreacyjnych. Zaplanowano m.in. rozbudowę sieci ścieżek spacerowych, montaż dodatkowego oświetlenia. Wybudowane zostaną także dwa nowe place zabaw. Pierwszy z nich, przeznaczony dla dzieci starszych będzie składał się m.in. z dwóch sporych rozmiarów zestawów zabawowych.

Na drugim pojawi się ścianka wspinaczkowa o nieregularnym kształcie, przypominającym bramę. Jej powierzchnia ma imitować naturalną rzeźbę skalną. Ścianka ma mieć wysokość do 3 metrów i długość do 6 m. Zamontowany zostanie także zestaw do street workoutu oraz stoły to gry w ping ponga oraz w szachy.

Przetarg na wybór firmy, która rozbuduje tereny rekreacyjne na os. Krakowska Południe już trwa. Inwestycja będzie gotowa w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.