Wynik akcji pomocy „Styczeń z Kolędą – Rzeszowski Dom Kultury dla Julii”

Artyści różnych pokoleń oraz mieszkańcy rzeszowskich osiedli połączyli swoje siły w szczytnym celu, jakim była pomoc 4-letniej Julii z Rzeszowa w ramach powracającego cyklu koncertów charytatywnych „Styczeń z Kolędą”. Podczas całej akcji zebrana została łączna kwota pieniężna w wysokości 10 187,74 zł. Rzeszowski Dom Kultury dziękuje wszystkim darczyńcom za udział w koncertach i wsparcie tej ważnej inicjatywy.

Powracający „Styczeń z Kolędą” był cyklem koncertów charytatywnych, któremu ponownie towarzyszyła szeroka akcja pomocy mająca na celu wsparcie potrzebującej osoby. Bohaterką tegorocznej edycji była 4-letnia Julia z Rzeszowa, która urodziła się z bardzo rzadkim zespołem wad genetycznych – zespołem Larsena. Ze względu na bardzo dużą skoliozę kręgosłupa dziewczynki zaczął on naciskać na klatkę piersiową, co może doprowadzić do stanu zagrożenia życia poprzez utrudnione oddychanie.

Tegoroczna akcja pomocy „Rzeszowski Dom Kultury dla Julii” trwała od 13 stycznia do 28 stycznia 2024 roku. Była prowadzona podczas cyklu sześciu koncertów, w trakcie których w wybranych domach kultury i kościołach zlokalizowanych na terenie całego miasta odbyło się międzypokoleniowe kolędowanie pracowników i uczestników zajęć Rzeszowskiego Domu Kultury, zaproszonych gości specjalnych oraz zgromadzonej na wydarzeniach publiczności.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców Rzeszowa zebrana została kwota pieniężna
w wysokości 10 187,74 zł, która w całości przeznaczona zostanie na leczenie operacyjne kręgosłupa w USA oraz rehabilitację dziewczynki (numer zbiórki: 2021/2191/KS). Akcję pomocy można nadal wesprzeć wpłacając pieniądze poprzez www.siepomaga.pl/nozki-julii lub przekazując 1,5% podatku – numer KRS: 0000396361, cel szczegółowy: 0086462 Julia

[VIDEO] Zespół pracowników Rzeszowskiego Domu Kultury z utworem „Emmanuel”
Link: https://youtu.be/YRQS-y1cYbU

zdjęcie podopiecznych Rzeszowskiego Domu Kultury filia Biała wraz z uczniami SP Nr 9 w Rzeszowie, fot. Rzeszowski Dom Kultury

Zespół pracowników Rzeszowskiego Domu Kultury, fot.Rzeszowski Dom Kultury

Zespół Śpiewaczy Matysowianie, fot.Rzeszowski Dom Kultury

Zespół Folkowy Karczmarze, fot.Rzeszowski Dom Kultury