XVIII EDYCJA „CARPATHIA FESTIVAL” 2022

Muzyczne lato w Rzeszowie zapowiada się gorące. 11-13 sierpnia na scenie Filharmonii Podkarpackiej do walki o nagrodę Grand Prix stanie trzynastu finalistów XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2022. Gościem honorowym będzie Marek Kościkiewicz, który w tym roku obchodzi 35-lecie pracy artystycznej, a podczas Koncertu Laureatów zabrzmią przeboje Anny Jantar w wykonaniu gwiazd i artystów z Centrum Sztuki Wokalnej pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem dwóch orkiestr pod batutą Tomasza Filipczaka.

To już osiemnasta edycja festiwalu, w którym młodzi wokaliści i zespoły z Polski i różnych zakątków świata starają się podbić serca publiczności i zachwycić jurorów, by zdobyć przepustkę do sławy. Tak się stało w przypadku zwycięzców pierwszych edycji Carpathia Festival: zespołu Pectus, Ralpha Kamińskiego i wielu innych gwiazd. A każdy rok przynosi w Rzeszowie nowe muzyczne objawienie.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zaplanowano dwa dni koncertów na scenie Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. 12 sierpnia podczas uroczystego otwarcia XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ,,Carpathia Festival” – Rzeszów 2022 zaśpiewa Marek Kościkiewicz – autor największych hitów tego zespołu m.in.: „Kochać inaczej”, „Statki na niebie”, „Znów jesteś ze mną”, „Kamień i aksamit”. Muzyk i wokalista obchodzi w tym roku 35-lecie pracy twórczej. Zaproszony do Rzeszowa jako gość honorowy wykona swoje autorskie piosenki z towarzyszeniem artystów Centrum Sztuki Wokalnej i Orkiestry Festiwalowej.

Tego dnia rozpoczną się również przesłuchania konkursowe wokalistów. To one rozstrzygną, kto następnego dnia, 13 sierpnia, zaśpiewa w Koncercie Laureatów XVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2022.

Galę wręczenia nagród poprzedzi występ Pawła Nawrockiego, ubiegłorocznego laureata Grand Prix.

Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

Informacje o biletach na stronie – www.carpathia.rzeszow.pl