Zakończenie wakacji na rzeszowskich osiedlach

Przed nami kolejna okazja do skorzystania, z przygotowanej przez rzeszowskie osiedla oferty w tym sezonie wakacyjnym. Wspólna aktywność, ciekawa rozmowa i rozrywka może być doskonałą okazją do wspólnej zabawy, nawiązania, odnowienia bądź pogłębienia dobrych relacji sąsiedzkich na osiedlach. Zorganizowane, w najbliższy weekend wydarzenia zapewnią wszystkim zainteresowanym okazję do wspólnej aktywności oraz liczne atrakcje, takie jak:

—————————

Osiedle Zwięczyca

Rada Osiedla Zwięczyca we współpracy z Rzeszowskim Domem Kultury serdecznie zapraszają na Pożegnanie Lata / Dni Osiedla Zwięczyca. Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia 2022 roku na parkingu przy ul. Beskidzkiej w Rzeszowie (w pobliżu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 11). Rozpoczęcie imprezy: godzina 15:00. W programie m.in.: animacje, pokazy, urządzenia rekreacyjne, warsztaty plastyczne, symulator dachowania, fotobudka. Gwiazdami wieczory będą zespół Zbóje (19:00) oraz Patryk Mateja (20:30). Wstęp wolny. Wydarzenie jest finansowane ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022.

—————————

Osiedle Miłocin

Rada Osiedla Miłocin oraz Rzeszowski Dom Kultury serdecznie zapraszają na wspólną zabawę z okazji Dnia Osiedla Miłocin. Impreza odbędzie się w sobotę 27 sierpnia 2022 roku na boisku przy Hali Sportowej na Osiedlu Miłocin przy ul. Miłocińskiej 42. Wstęp bezpłatny. Impreza rozpocznie się dobrą muzyką o 16:00, a zakończy super zabawą z DJ’em do 23:00. W trakcie: pokazy żołnierzy i straży pożarnej, trening z drużyną Developresu, eksperymenty fizyczne i chemiczne, występ orkiestry dętej, animacje i konkursy dla małych i dużych, hulajnogi elektryczne, alpaki, konie, dmuchane zjeżdżalnie i zamki do skakania oraz wiele innych.

—————————

Osiedle Mieszka

W sobotę 27 sierpnia 2022 roku na boisku przy ul. Monte Cassino i ul. Generała Kustronia odbędzie się Piknik Rodzinny, którego organizatorami są Rada Osiedla Mieszka I i Rzeszowski Dom Kultury filia Mieszka I. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o godzinie 14:00. Wstęp wolny. W programie: malowanie twarzy, animacje, wspólne tańce, tory przeszkód, rodzinne przeciąganie liny i wiele innych konkurencji z nagrodami. Zobaczymy też pokaz ogromnych baniek mydlanych. Na chętnych czekać będzie dmuchania zjeżdżalnia.

—————————

Osiedle Krakowska – Południe

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza serdecznie na pierwszą Potańcówkę Miejską na osiedlu Krakowska – Południe! Nie może Was na nie zabraknąć! Zabawa odbędzie się w sobotę 27 sierpnia 2022 roku o godzinie 18:00 na terenie rekreacyjnym przy ul. Zbyszewskiego na osiedlu Krakowska – Południe. O wystrzałowy nastrój zadba DJ. Ubierzcie wygodne buty – szykuje się niezła zabawa! Wstęp wolny!

—————————

Osiedle Kotuli

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na koncert “Powróćmy jak za dawnych lat” w wykonaniu Mobilnej Filharmonii organizowany w ramach “Spotkań muzycznych na Osiedlu Kotuli”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia 2022 roku na terenie rekreacyjnym przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie. Wstęp wolny!

Podczas koncertu Mobilna Filharmonia przeniesie słuchaczy w magiczny świat lat 20′ i 30′ pełnego elegancji, szyku i blichtru. Piękne stroje i muzyka budowały niesamowity klimat dawnych kabaretów, rewii operetek, który dzisiaj kojarzy nam się z szumem gramofonu i zdartych płyt. W trakcie koncertu zaprezentowane zostaną utwory, do których nasi dziadkowie tańczyli tango, charlestona czy fokstrota. Gwiazdami polskiej piosenki tamtych lat byli Eugeniusz Bodo, Mieczysław Fogg oraz Hanka Ordonówa i między innymi szlagiery tych artystów Mobilna Filharmonia zaprezentuje podczas koncertu “Powróćmy jak za dawnych lat”.

Mobilna Filharmonia w składzie:

  • Dagmara Moskwa – wokal
  • Miłosz Potoczny – gitara basowa
  • Piotr Madura – pianino
  • Damian Sąsiadek – perkusja
  • Mirosław Szpyrka – wokal, flet poprzeczny

Wydarzenie jest finansowane ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022.

—————————

Zapewniamy, że to nie wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy dla Was, w ramach akcji „Atrakcje na wakacje” Kalendarz imprez