Zielona Arkadia na os. Drabinianka w Rzeszowie

Tereny sąsiadujące z nową szkołą i przedszkolem przy ul. Kwiatkowskiego staną się strefą wypoczynku i rekreacji, dedykowaną zarówno najmłodszym rzeszowianom jak i seniorom.

Projekt Arkadii, bo taką nazwę strefa wypoczynku i rekreacji na osiedlu Drabinianka będzie nosiła, jest już gotowy. Zakłada stworzenie parku, którego jednym z elementów będzie plac zabaw. Zostanie on wyposażony m.in. w  tyrolkę, huśtawki, piaskownicę z elementami zabawowymi. Ustawione zostaną tam także inne wielofunkcyjne urządzenia zabawowe oraz muzyczne. Częścią tego projektu będzie także budowa alejki parkowej, ustawienie ławek, stojaków na rowery. Ponadto teren zostanie wzbogacony kwitnącymi rabatami bylinowymi oraz drzewami ozdobnymi, m.in. platanami klonolistnymi i tulipanowcami.

Powstanie Arkadii jest pomysłem mieszkańców osiedla Drabinianka, którzy swoją inicjatywę zgłosili do ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł zdobył poparcie rzeszowian, jednak z przyczyn formalnych nie mógł zostać  zrealizowany w puli środków, które w budżecie Rzeszowa są rezerwowane na budżet obywatelski. – Arkadia jest bardzo ciekawym projektem, w który zaangażowało się wielu mieszkańców. Dlatego też podjąłem decyzję, by to zadanie wpisać do tegorocznego budżetu miasta i wykonać – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca strefy wypoczynku i rekreacji na os. Drabinianka został już ogłoszony. W tym roku zrealizowany zostanie pierwszy etap inwestycji. W kolejnych planowane jest stworzenie stref: edukacyjnej, rekreacyjno-sportowej oraz przyrodniczej. Strefa docelowo zajmie teren o powierzchni ponad 80 arów.

Dokumentację projektową Arkadii przygotował Zarząd Zielni Miejskiej w Rzeszowie.