ZNAMY KOLEJNYCH WYKONAWCÓW NA RE: RZESZÓW FESTIVAL! DO LINE UPU DOŁĄCZAJĄ: RUBENS I JULIA WIENIAWA

2 dni RE:laksu, 10 koncertów czołowych polskich gwiazd, piknik kulinarny i strefa dla dzieci to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników drugiej edycji RE: Rzeszów Festival.  Do ogłoszonych już nazwisk takich jak Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love, dołączają właśnie Rubens i Julia Wieniawa. W tym roku festiwal odbędzie się 28 i 29 lipca na Bulwarach nad Wisłokiem.

Druga edycja festiwalu potrwa dwa dni i przenosi się z terminem na końcówkę lipca.

W piątek i sobotę 28 i 29 lipca usłyszymy 10 koncertów wspaniałych artystów i artystek reprezentujących różne style muzyczne. Na scenie zagoszczą zarówno od dawna znani i już uznani artyści tacy jak T.Love, Sorry Boys czy Król, a także młode pokolenie twórców, którzy jednak mogą poszczycić się już dużym gronem fanów, milionami odsłuchań na You Tube i rosnącą z dnia na dzień popularnością. Do ogłoszonego już rapera Bedoes 2115 dołączają takie młode nazwiska jak Rubens i Julia Wieniawa.

Re:Rzeszów Festival to także młoda impreza doskonale oddająca charakter miasta, w którym jest organizowana – nowoczesnego, dynamicznego, innowacyjnego i bogatego w ciekawe inicjatywy. Re:Rzeszów ma ambicje stać się flagowym festiwalem Podkarpacia. Nazwa festiwalu także nie jest przypadkowa – RE kojarzy się z Resovią, ale też z pozytywnymi zmianami i nowoczesnym myśleniem.  RE to REcykling i REuse, czyli odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja – bo o tym jest właśnie festiwal: wspólnym spędzaniu czasu w regenerującej atmosferze, aktywnym odpoczynku oraz najlepszej jakości rozrywce.

O ARTYSTKACH I ARTYSTACH

RUBENS

Rubens – czyli Piotr Rubik to self-made man z krwi i kości. Od lat zasila składy zespołów najpopularniejszych polskich artystów, a jego gitary można było usłyszeć w największych hitach ostatnich lat. Podczas pandemii, gdy wstrzymano koncerty, zaczął tworzyć piosenki na własne konto. Była to dla niego forma ucieczki od trudnej rzeczywistości. Do momentu wypuszczenia debiutanckiego singla „Wszystko OK?”, który stał się jednym z największych przebojów 2022, w zasadzie nikt nie słyszał wokalu Rubensa. Swój pierwszy, solowy koncert zagrał na Stadionie Śląskim przed ponad sześćdziesięciotysięczną publicznością jako support Dawida Podsiadło. Latem zagrał koncerty na festiwalach takich jak On Air, Męskie Granie czy Great September, a wiosną 2023 wyruszy w swoją pierwszą trasę koncertową promującą album „Piosenki, których nikt nie chciał”. Płyta zawiera dwanaście autorskich, intymnych utworów. Rubens napisał, skomponował i wyprodukował każdy z nich oraz nagrał prawie wszystkie partia instrumentalne. EPka „Wynoszę się” i debiutancka płyta artysty to nie tylko męskie, alternatywne granie, ale także zapis intymnych przeżyć. Dotychczas wydane utwory zostały odsłuchane ponad 11 milionów razy we wszystkich serwisach streamingowych.

JULIA WIENIAWA

Artystka, aktorka, wokalistka. Debiut muzyczny Julii to wydany w 2016 roku utwór „Na zawsze”, który trafił na album „Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3”. Kolejne single – „Oddycham”, podwójnie platynowy „Nie muszę” oraz liryczna ballada „SMRC”, podbiły serca fanów i ugruntowały pozycję wokalistki w muzycznym świecie. W 2021 roku artystka zdecydowała się na kolaborację z Maciejem Musiałowskim w utworze „Zabierz tę miłość”, gościnny udział u KARAŚ/ROGUCKI w piosence „Bezpieczny Lot”, a także nagrała wraz z duetem Kacperczyk utwór „Sebiksy”. Po kilku singlach, do których powstały różnorodne teledyski – „Rozkosz”, „Nie mam dla Ciebie miłości” czy „Milczysz” – w czerwcu 2022 roku ukazał się długo wyczekiwany debiutancki album Julii zatytułowany „Omamy”. Do muzycznej współpracy artystka zaprosiła czołowych polskich producentów – Maćka Sawocha, Kubę Karasia i Wojtka Urbańskiego. Elektroniczne brzmienia przeplatają taneczne i liryczne melodie, a całości dopełniają osobiste teksty powstałe we współpracy z Arkiem Kłusowskim, Kasią Lins oraz Mery Spolsky. Na festiwalowych scenach zadebiutowała latem 2022 pojawiając się m.in. na Orange Warsaw Festival, Fest Festival i Męskie Granie i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności.  

RE: RZESZÓW FESTIWAL – 2 DNI RE:LAKSU

28-29 lipca 2022 r. (piątek i sobota)  Bulwary nad Wisłokiem

Start sprzedaży FAN TICKET – 2-dniowych karnetów w promocyjnej cenie 139 złotych startuje w piątek, 21 kwietnia, godz. 12.00 i potrwa do 5 maja lub do wyczerpania puli.

Karnety można kupić na https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/re-rzeszow-festival, https://goingapp.pl/, https://empikbilety.pl/https://www.biletomat.pl/, https://kicket.com/rzeszo

Sprzedaż regularna startuje 6 maja br.

Organizatorzy: Agora S.A., Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor strategiczny: Perła Browary Lubelskie