15. PKO Półmaraton Rzeszowski. Wystąpią utrudnienia w ruchu

W najbliższą niedzielę (10 kwietnia) odbędzie się 15. PKO Półmaraton Rzeszowski. Trasa biegu prowadzić będzie ulicami Rzeszowa oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Start i meta będą na Rynku. Niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

15. PKO Półmaraton Rzeszowski jest jedną z najważniejszych imprez biegowych zarówno w Rzeszowie jak i w województwie. Bieg rozpocznie się w niedzielę o godz. 9.30. Zawodnicy wystartują z Rynku. Dalej trasa będzie prowadzić przez: ul. Kościuszki, plac Farny, ul. Sokoła, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Grunwaldzką, al. Piłsudskiego, al. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską, ul. Jagiellońską, ul. 3 Maja, al. Lubomirskich, ul. Szopena, ul. Hetmańską, ul. Wincentego Pola do Bulwarów nad Wisłokiem.

Następnie Bulwarami uczestnicy pobiegną do Lisiej Góry, gdzie zawrócą i przez Olszynki do ul. Szopena i ul. Słowackiego. Bieg zakończy się na Rynku. Wyznaczoną trasę zawodnicy przebiegną dwukrotnie.
W związku z biegiem wystąpią utrudnienia w ruchu. W całości zostanie zamknięta ul. Hetmańska oraz most Zamkowy od strony ul. Podwisłocze. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi. Na alejach Piłsudskiego i Cieplińskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy. Częściowo zamknięty będzie również plac Śreniawitów. Tam ruch będzie odbywał się tylko od u Lisa Kuli do Dąbrowskiego i w przeciwnym kierunku.

Pierwsze utrudnienia rozpoczną się ok. godz. 3:00 nad ranem, wtedy organizatorzy będą rozkładać na ulicach barierki ochronne. Cała trasa pozostanie zamknięta od 8:00 do13:00. Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo. Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 14:00 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu.