Przy al. Sikorskiego w Rzeszowie powstanie ogród kieszonkowy

Blisko 1550 roślin, w tym 69 drzew posadzonych zostanie w kolejnym z rzeszowskich ogrodów kieszonkowych. Powstanie on w tym roku przy al. Sikorskiego i zajmie teren o powierzchni 30 arów.

Jak w każdym z rzeszowskich miejskich ogrodów także i w nowym główną rolę grały będą rośliny. Posadzone zostaną tam m.in. klony czerwone, graby pospolite, jeżówki, rdesty himalajskie, hortensje bukietowe, miskanty, śmiałki darniowe, ostnice mocne – w sumie blisko 1550 roślin, w tym 69 drzew.

Rośliny zostały tak dobrane przez projektantów z Zarządu Zieleni Miejskiej, aby ogród był atrakcyjny niemal przez cały rok. Dominować, zarówno wśród roślin jak i elementów małej architektury, będzie kolor czerwony.

W ogrodzie ustawiona zostanie nowoczesna w formie ławko-leżanka a także leżaki i ławki oraz huśtawki wahadłowe, karuzela, zestaw linowy. Urządzenie tego ogrodu było konsultowane z mieszkającymi po sąsiedzku rzeszowianami. Na ich prośbę w parku pojawi się kosz do koszykówki. Będą także stojaki na rowery. Wzdłuż istniejącego rowu melioracyjnego powstanie tzw. sucha rzeka. Ogród kieszonkowy przy al. Sikorskiego zajmie teren o powierzchni 30 arów. Powinien być gotowy latem tego roku.