Duże zainteresowanie budową żłobka na os. Drabinianka

Do przetargu na realizację tej inwestycji zgłosiło się aż osiem firm. Co istotne – wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, która na to zadanie jest zarezerwowana w budżecie Rzeszowa.

Najniższa to nieco ponad 15,4 mln zł, najwyższa to niespełna 18 mln zł. Oferty są teraz skrupulatnie analizowane przez pracowników Wydziału Zamówień Publicznych i Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa. Firma, która wybuduje nowy żłobek na osiedlu Drabinianka, zostanie wybrana prawdopodobnie w marcu. Na realizację inwestycji będzie miała czas do przyszłorocznej jesieni.

Żłobek powstanie przy ul. Jachowicza, w sąsiedztwie szkoły i przedszkola, które zostały oddane do użytku we wrześniu 2022 roku.

Będzie w nim miejsce dla 190 maluchów. Zgodnie z dokumentacją projektową będzie to budynek parterowy o powierzchni ponad 1,8 tys. m kw. Wewnątrz obiektu znajdował się będzie zielony dziedziniec o powierzchni 235 m kw., który oprócz funkcji reprezentacyjnej będzie pełnił także rolę wewnętrznego ogrodu. Przy żłobku powstanie plac zabaw wyposażony w elementy małej architektury i zabawki a także ogród warzywny.

W ramach tego zadania powstaną także chodniki, miejsca postojowe dla samochodów. Częścią inwestycji będzie także budowa zbiornika retencyjnego.

Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów/

01.09.2021 Rzeszow. Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow